Co jest grane 24

5113 imprez dziś
Do poczytania
 • Leszek Możdżer: co czyta, co ogląda, czego słucha, co poleca

  Leszek Możdżer: co czyta, co ogląda, czego słucha, co poleca

  KONCERTY

  O „Diagnostyce karmy” Siergieja Łazariewa, filmie „Think Global, Act Rural”, płytach Milesa Davisa oraz o festiwalach Enter Enea i Jazz Nad Odrą opowiada Leszek Możdżer.

Nie przegap!
 • Prezentacje autorskie fotografików z Nyíregyházy

  Prezentacje autorskie fotografików z Nyíregyházy

  wystawa

  Csaba Csutkai Urodził się w 1954 roku, w Nyiregyháza. Fotografią i filmem zajmuje się od szkoły średniej. W 1975 roku był szefem Studia Filmowego ’Szabolcs’. Dokumentował wydarzenia kulturalne i społeczne w województwie Szabolcs-Szatmár-Bereg. Uczestniczył w rozwoju ruchu amatorskiego fotografów i filmowców. Od 1978 roku pracował jako samodzielny fotograf. Obecnie pracuje na wydziale fotografii w Artystycznej Szkole Średniej w Nyíregyháza i aktywnie uczestniczy w promowaniu województwa Szabolcs-Szatmár-Bereg. Kohut Árpád Mam dwadzieścia trzy lata, przede mną całe życie… Jestem młody i niepokorny. Szukam nowych możliwości i doświadczeń, sukcesów i wyzwań. Szukam, w czym mogę być najlepszy. Wybrałem zawód fotografa. Uwielbiam chwile wyjątkowe. Kocham wolność, naturę, światło i uśmiechnięte twarze. Lajos Szarka W 1995 roku uzyskał tytuł fotografa i filmowca w Centrum Kształcenia Przemysłowego. W latach 1999-2001 pracował jako fotograf w laboratorium Debrecińskiego Studia Fotograficznego Puskas. Zdobył tutaj wiedzę w dziedzinie fotografii pod okiem zawodowych fotografów Laszlo Puskasa oraz Józefa Hapák.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Angry Birds Film

  Angry Birds Film

  animowany

  Ocena 4/6

  Filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat. Do tej pory grę „Angry Birds” ściągnęły ponad trzy miliardy (!) użytkowników na całym świecie, a w każdym miesiącu gra w nią ok. 60 milionów ludzi.Film zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy - temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomba. Idylliczny krajobraz wyspy przerywa przybycie tajemniczych zielonych świnek... Dzięki filmowi dowiemy się wreszcie dlaczego Angry Birds są takie... angry!

 • Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

  Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

  science fiction

  Ocena 4/6

  W filmie „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego „Avengers: Czas Ultrona”, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele nowej drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem.

 • Zakładnik z Wall Street

  Zakładnik z Wall Street

  dramat

  Ocena 3/6

  „Money Monster" to popularny program telewizyjny, którego gwiazda, Lee Gates (George Clooney), zwany „guru Wall Street", doradza widzom, jak i w co inwestować pieniądze. Kiedy słuchający jego finansowych wskazówek Kyle Budwell (Jack O'Connell) traci wszystkie oszczędności, terroryzuje ekipę show i na planie, podczas programu na żywo, grozi Lee śmiercią, jeśli ten nie sprawi, że akcje, w które zainwestował, nie pójdą do góry w ciągu doby. Publiczność telewizyjna zamiera w przerażeniu, oglądalność show rośnie w rekordowym tempie. Ile warte jest życie człowieka? W filmie w reżyserii Jodie Foster zobaczymy m.in. Julię Roberts, George'a Clooneya i Jacka O'Connella.