Co jest grane 24

6516 imprez dziś
Do poczytania
 • Scena Electronic Beats na festiwalu Audioriver w Płocku. Artyści skąpani w elektronice

  Scena Electronic Beats na festiwalu Audioriver w Płocku. Artyści skąpani w elektronice

  MUZYKA

  Od techno po eksperymenty, od klasyki po nową szkołę elektroniki. Podczas zbliżającego się festiwalu Audioriver w Płocku na scenie sygnowanej przez Electronic Beats będzie można usłyszeć takich artystów jak DJ Shadow, Four Tet, Motor City Drum Ensemble.

Nie przegap!
 • Jeru the Damaja w Klubie Vinyl

  Jeru the Damaja w Klubie Vinyl

  hip-hop

  16 września w rzeszowskim Klubie Vinyl odbędzie sie koncert reprezentanta Gang Starr Foundation, absolutnego klasyka gatunku i jednego z pionierów Rapu z Brooklynu - Jeru The Damaja. Jeru The Damaja od początku swojej kariery był mocno związany z grupą Gang Starr (Guru, DJ Premier), był częstym gościem na ich płytach, oraz jego dwa pierwsze albumy w całości wyprodukował sam DJ Premier, który z całą pewnością jest najbardziej wpływowym producentem w historii Rapu. Jeru należał do legendarnego składu Crooklyn Dodgers powołanego na potrzeby sound track'u do filmu Spike'a Lee "Clockers" (obok Jeru do składu należeli również: Masta Ace, Q-Tip (Tribe Called Quest), O.C. czy Buckshot). Twórczość Jeru można zaklasyfikować do świadomego rapu jego teksty są przepełnione przekazem wiedzy i pozytywnych wartości. Poglądy Jeru bywają też kontrowersyjne, co doprowadziło do małego "beef'u" z grupą "The Fugees" których zaczepkę w strone Jeru można usłyszeć na albumie "The Score", wytwórnie Death Row i Bad Boy również nie były zadowolone z zarzutów Jeru o ich komercjalizacji. Od 2007 Jeru miał przerwę w muzycznych wydawnictwach, z wyjątkiem nagranego w Polsce utworu z Slums Attack (Peja, DJ Decks) i z OSTR’ym. Na trasie oprócz klasyków, Jeru będzie promował swój nowy album „The Hammer".

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Iluzja 2

  Iluzja 2

  akcja

  Ocena 3/6

  Grupa magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji – ukazując ludzkim oczom rzeczy o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont niczego nie podejrzewających bogaczy – tym razem wpadnie w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal doprowadzi do katastrofy podczas finału Super Bowl, o którą oskarżeni zostaną CZTEREJ JEŹDŹCY. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność będą musieli udowodnić swą niewinność i usidlić swego wroga. A wszystko to oczywiście przy użyciu swych niezwykłych umiejętności.

 • Szajbus i pingwiny

  Szajbus i pingwiny

  familijny

  Ocena 3/6

  Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

 • BFG: Bardzo Fajny Gigant

  BFG: Bardzo Fajny Gigant

  familijny

  Ocena 5/6

  Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. Ekranizacja uwielbianej powieści Roalda Dahla.