GORAJEC

4/9

Materiały organizatora

10 - 12 lipca, Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko, Gorajec (pow. lubaczowski)

Podczas tegorocznego festiwalu będzie mnóstwo koncertów, warsztatów, rajdów i spotkań. W programie m.in.:

Koncerty

Zespół Hańba, wykonujący miejski folk, odnoszący się do czasów międzywojennych. Bohemians Betyars - szaleni Węgrzy, reprezentanci największego koczowniczego narodu Europy, zaprezentują nam połączenie energii punku i ska z węgierskim i cygańskim folkiem. Tradattack! - wschodząca gwiazda europejskiej sceny folk. W swojej muzyce określanej jako turbo-Nordic-folk łączą tradycyjne ludowe pieśni z brzmieniem gitar, bębnów czy saksofonu używają jednak też instrumentów tradycyjnych dla dodania ludowego zęba swojej muzyce. Monika Kowalczyk (Mała Scena) - laureatka konkursu muzycznego Nowe Źródła Gorajec 2015. Młoda i utalentowana artystka, tworzy sama swoje teksty i muzykę. Mateusz Nocek - młody buntownik z Beskidu Niskiego, finalista konkursu Nowe Źródła Gorajec 2015. Janki - rodzimy folk z Lubelskiego i Rzeszowskiego grany z młodzieńczym zapałem. Laureaci kategorii folk/poezja Nowych Źródeł Gorajec 2015. Kapela Bornego z Podzamcza działa od wiosny 2012 r., grając polską muzykę tradycyjną.

Opowieści

Pokaz filmów animowanych Dziadkowe Opowieści. Muzykanci z miasta. Opowieść o ciekawym zjawisku wędrówki wiejskiej muzyki do miast. Piotr Baczewski/Akademia Kolberga. Gorajecki Krąg Opowiadaczy Podróżniczych - wymieniamy się opowieściami z bliskich i dalekich podróży. Podczas Wieczoru Opowiadaczy - premiera klipu Oj siadaj, siadaj zespołu Joryj Kloc, kręconego w Gorajcu. Cicho Sza Bajki - Stare bajki w nowym stylu. Duet Cicho Sza Bajki opowie bajki spisane przez Kolberga. Podczas warsztatu będziemy czytać bajki, śpiewać do nich piosenki, malować, a także biegać! Zapraszamy od najmłodszych do najstarszych. Cicho Sza Bajki

Gry

Wielka rozgrywka w Chłopską Szkołę Biznesu - rywalizacja wędrownych handlarzy. Uczestnicy gry wcielają się w role historycznych przedsiębiorców z Andrychowa (piekarza, kowala, tkacza), wytwarzają towary (chleby, bryki, płótna), handlują ze sobą i organizują wyprawy handlowe do miast Europy. Emigracyjna Gra Wiejska - pojedź za ocean. W tym roku dla najmłodszych rusza Dzieciowioska, która będzie prowadzona przez studentki pedagogiki i animatorki. Dziewczyny przygotowały różnego rodzaju gry i zabawy, jak również zabawy animacyjne z chustą Klanzy. Nie zabraknie rozrywek rodzinnych takich jak chodzenie na trzech nogach czy wyścigi w workach.

Warsztaty

Warsztaty śpiewu białego z Natalią Iwaniuk. Wiejska Szkoła Dizajnu, a w niej: Szare na złote - odmalujmy sobie ciuszki. Ptuszki-igruszki Czyli drobne zabawki/breloczki nawiązujące do ludowych wzorów. Mała sesja zdjęciowa - w ramach Wiejskiej Szkoły Designu odbędzie się mała sesja zdjęciowa prezentująca wybrane prace warsztatowe. Warsztaty przyśpiewkowe - Wspólne rymowanie na tradycyjną nutę.

Rajdy

Wielka Wędrówka to nowe wyzwanie jakie przed wami stawiamy w tym roku. W sobotę rano (11 lipca o godz. 10.00) wspólnie wyruszymy bezdrożami Roztocza Wschodniego w poszukiwaniu zaginionych wsi i opuszczonych cerkwi. Rajd poprowadzi znawca przydrożnych krzyży, regionalista, a zarazem wiceprezes Stowarzyszenia Folkowisko Grzegorz Ciećka. Trasa to około 20 km, przewidywany czas od 6 do 8 godzin.

Rajd Ekstremalny z jajem - co roku dodajemy nowe atrakcje do naszego szalonego i niekonwencjonalnego sposobu poznawania okolicy Gorajca. Na uczestników czekają różne wyzwania:  pokonywanie terenowych przeszkód, wspinaczka, czołganie się w błocie itp. Głównym zadaniem jakie przed wami stawiamy, będzie bezpieczne przeniesienie jajka przez te wszystkie przygody. Start: niedziela 12 lipca, godz. 10:00, dystans 5 km, drużyny od od 2 do 4 osób. Więcej informacji TUTAJ

Wszystkie zdjęcia
  • BRAVE KIDS
  • LIPIEC
  • GORAJEC
  • FESTIWAL GOADUPA
  • SIERPIEŃ
  • CIESZANÓW ROCK FESTIWAL
  • KINOBUS
-->
Tematy ważne dla Rzeszowa
Tłusty czwartek
Tematy
Miejsca
Komunikacja
Ludzie
Nieruchomości
Więcej tematów - rzeszów
Wiadomości z Rzeszowa
Magazyn Rzeszów
Sport w Rzeszowie