Parafia ks. Jerzego Popiełuszki

3/6

Fot. Parafia pw. błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki na os. Zawiszy w Rzeszowie

Na os. Zawiszy w Rzeszowie na razie stoi drewniana kaplica tzw. szopka przeniesiona z kościoła św. Jadwigi w Rzeszowie. Obok niej trwają już prace przy budowie właściwego kościoła. "Zbrojenie i betonowanie ścian odbywa się segmentami wg możliwości na jakie pozwala technologia i płyty szalunkowe, a przede wszystkim finansowe wsparcie, o które serdecznie upraszamy i dziękujemy. W ostatnich dniach wylany został także strop nad przyziemiem domu parafialnego. Betonowanie stropu poprzedziły prace szalunkowe, zbrojeniowe i odgromowe" - czytamy na stronie parafii.

Kilkanaście dni temu odbyło się tu wmurowanie cegły pochodzącej z grobu ks. Jerzego Popiełuszki, który jest patronem parafii.


Fot. Parafia pw. błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki na os. Zawiszy w Rzeszowie

- Cegła została pobrana podczas prac poprzedzających beatyfikację ks. Popiełuszki w 2010 roku - opowiada proboszcz ks. Robert Mokrzycki. W kościele znajduje się też relikwia - krew ks. Jerzego Popiełuszki, która z kolei została pobrana podczas jego sekcji zwłok. - Już wtedy musieli wiedzieć, że mają do czynienia z człowiekiem niezwykłym, świętym - dodaje duchowny.
Cegłę poświęcił podczas zeszłorocznej wizyty apostolskiej papieża Franciszka na Jasnej Górze w Częstochowie. - Podczas tej wizyty poświęcone zostały trzy kamienie węgielne dla nowych kościołów powstających w Rzeszowie: św. Jana Pawła II, bł. ks. Jana Balickiego oraz nasz - wymienia ks. Mokrzycki.

Wszystkie zdjęcia
  • Diecezja rzeszowska - trochę statystyki
  • Kościół zamiast sali gimnastycznej
  • Parafia ks. Jerzego Popiełuszki
  • Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
  • Nowy kościół na osiedlu Staromieście-Ogrody
-->
Tematy ważne dla Rzeszowa
Tłusty czwartek
Tematy
Miejsca
Komunikacja
Ludzie
Nieruchomości
Więcej tematów - rzeszów
Wiadomości z Rzeszowa
Magazyn Rzeszów
Sport w Rzeszowie