„Wygraliśmy kolejną bitwę na polu walki o prawa kobiet w Polsce!” – komentuje wyrok Partia Razem. To ona zgłosiła sprawę na policję, potem trafiła ona do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, a ten kilka dni temu ogłosił wyrok nakazowy.

O bulwersujących billboardach na ulicach Rzeszowa pisaliśmy tutaj.

Fundacja Pro - Prawo do Życia na początku tego roku na kilku ogromnych billboardach na ulicach Rzeszowa zamieściła fotografie martwych, zakrwawionych ludzkich płodów, opatrzone m.in. napisami: „Aborcja zabija".

Rodzice dzieci domagali się usunięcia billboardów

„Mieszkańcy miasta, rodzice małych dzieci i inni przechodnie domagali się ich natychmiastowego usunięcia z przestrzeni publicznej. Dlatego zainterweniowaliśmy. W lutym zgłosiliśmy sprawę na Policję” – napisała na swojej stronie na Facebooku Partia Razem. Sąd Rejonowy w Rzeszowie rozpatrzył sprawę na posiedzeniu 24 października. Obwinionym był Mariusz Dzierżawski, który jako odpowiedzialny za kampanię billboardową fundacji Pro - Prawo do Życia „doprowadził do umieszczenia w miejscu publicznym, tj. przy głównych ulicach Rzeszowa oraz przy drogach dojazdowych do Rzeszowa, plakatów przedstawiających rozszarpane i zakrwawione płody ludzkie, tj. o wykroczenie z art. 51 par. 1 kw i art. 141 kw”.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej