Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w sprawie diakona Jacka Pawłowicza zawiadomił już Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola i kurię diecezji kijowsko-żytomierskiej, gdzie Pawłowicz na stałe pracuje.

– W mojej ocenie wypowiedzi Jacka Pawłowicza noszą znamiona znieważania ze względu na pochodzenie oraz wyznanie religijne – mówi Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka.

Kolejny Międlar?

Na swojej stronie internetowej Ośrodek tak informuje o całej sprawie: „Nie tylko Międlar – kolejny rasista w sutannie”.

I cytuje wpisy Pawłowicza z jego profilu na FB: „Muzułmanie uprawiają seks ze zwierzętami, to codzienność dla wyznawców islamu. Bo to dzicz, która gwałci i morduje. Francję zamieszkuje masa dewiantów, gwałcicieli i prostytutek, a Niemcy to potomkowie SS”.

Ośrodek informuje: „Ksiądz nawołuje, by kibice i narodowcy zrobili porządek z uchodźcami. Powołuje się przy tym na organ rosyjskiej propagandy – portal newsweb. Ponadto jest uznanym znawcą kobiecej urody. Oceniał już, że Dorota Wellman jest tak mało atrakcyjna, że żaden mężczyzna nie chciałby »dobrać się do jej macicy«. Ubolewa także, że posłanki »antypolskich” partii PO czy Nowoczesna mają »zero jakiejś delikatności, wdzięku, seksapilu«”.

Pozostało 83% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej