Informację dostaliśmy od Czytelnika. Jeżeli są tematy, którymi powinniśmy się zająć, prosimy o kontakt. Wiesz o czymś ważnym lub ciekawym? Poinformuj nas! Wyślij e-mail listy@rzeszow.agora.pl lub wiadomość na Facebooku Zadzwoń 17 780 30 00.

„Uważam, że doszło do naruszenia przepisów prawa wyborczego, które zabraniają przeprowadzania agitacji wyborczej na terenie szkół wobec uczniów. Doszło do tego podczas spotkania z marszałkiem Markiem Kuchcińskim w szkole podstawowej w Chłopicach” – informuje nasz Czytelnik.

Postanowiliśmy sprawdzić ten sygnał i zbadać, czy Czytelnik może mieć rację.

Ustaliliśmy, że w spotkaniu wzięli udział także wójt Chłopic Andrzej Czyż, Andrzej Ćwierz - kandydat PiS do sejmiku wojewódzkiego oraz posłanka PiS Anna Schmidt-Rodziewicz. Odbyło się ono w sobotę 6 października o godz. 14 w hali sportowej, która znajduje się przy szkole im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Chłopicach. Placówkę hucznie otwierano ponad rok temu, jej budowa kosztowała ponad 7 mln zł. Podczas akademii z okazji otwarcia został odczytany list Jarosława Kaczyńskiego przesłany specjalnie na tę okazję.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej