Tuż za tablicą z nazwą Pysznica stoi duży billboard ze zdjęciem kandydata na wójta gminy. Łukasz Bajgierowicz patrzy przejeżdżającym prosto w oczy. Młody, modna fryzura, uśmiechnięty.

Jego hasło wyborcze: „Nowy wójt. Nowa rada. Nowe możliwości”. Do niedawna obok wisiał billboard Tadeusza Bąka, urzędującego jeszcze wójta. Baner był za duży, więc trochę zwisał, trochę go zawinięto na boki. Wójt miał zdjęcie w starym stylu: głowa w bok, wzrok w bok. Na billboardzie logo Komitetu Wyborczego PiS. Tego billboardu już nie ma.

Za to na banerach zwycięzcy pojawiło się podziękowanie dla wyborców. W gminie Pysznica zwyciężył komitet wyborczy Łukasza Bajgierowicza, który zostanie wójtem, a do 15-osobowej rady gminy weszło 13 osób z jego komitetu. Oprócz nich jeszcze tylko Kamil Kuśmider z KKW Nasza Gmina – Wspólne Dobro oraz Zygmunt Cholewiński z KKW Zaczynamy od Początku. Okręg wyborczy, w którym wygrał Kuśmider, był jedynym, gdzie kandydatka z KKW Łukasza Bajgierowicza przegrała, a Zygmunt Cholewiński nie miał kontrkandydata od Bajgierowicza.

Pozostało 88% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej