Ceramiczne żaluzje na elewacji

3/6

WIZ. JOANNA JĘDRUŚ-CABRERA, JUAN JOSE BAENA MARTINEZ, MARTA GOME

Zaproponowany budynek kształtem nawiązuje do pieca garncarskiego. ?Plac Garncarski zawdzięcza swoja nazwę tradycyjnemu targowi rękodzieła ceramicznego okolicznych rzemieślników. Ta tradycja w dniu dzisiejszym jest już tylko wspomnieniem. Tym projektem pragniemy przywrócić życie temu cyklicznemu wydarzeniu, ważnemu dla regionu i miasta. Jest to dla nas jednocześnie okazja do powrotu do tradycji ceramiki w architekturze. W dobie nowoczesności jest coraz częściej pomijana i spychana na odleglejszy plan w tak szerokiej gamie produktów budowlanych. Tutaj jest bohaterem pod każdym względem? - piszą autorzy zwycięskiej pracy.

1 Nagroda  Joanna Jędruś-Cabrera, Juan Jose Baena Martinez, Marta Gomez Martinez, Bakpak Architects S.C.  Konkurs SARP WIZ. JOANNA JĘDRUŚ-CABRERA, JUAN JOSE BAENA MARTINEZ, MARTA GOME

 

Zaproponowali zastosowanie ceramicznych żaluzji na elewacji na wewnętrznym dziedzińcu budynku. Na zewnętrznej elewacji znaleźć się ma okładzina z ceramicznych płytek. Sam budynek ma mieć 25,5 metra wysokości, mieć siedem kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne (w tym dwie parkingowe). W budynku znaleźć się mają hotel i apartamenty. Realizacja tego projektu będzie wiązała się z wyburzeniem kamienicy przy ul. Wierzynka 1.

Wszystkie zdjęcia
  • Konkursy architektoniczne w Rzeszowie to rzadkość
  • Hiszpanie górą
  • Ceramiczne żaluzje na elewacji
  • W konkursach jest potencjał
  • Zajmijmy się place Wolności i placem Farnym
  • Wyróżnione prace