Hiszpanie górą

2/6

WIZ. JOANNA JĘDRUŚ-CABRERA, JUAN JOSE BAENA MARTINEZ, MARTA GOME

Konkurs był dwuetapowy. Zgłosiły się do niego 34 pracownie architektoniczne, które w pierwszym etapie przedstawiły rozwiązania urbanistyczne na kwartał zabudowy między ulicami Szopena, Leszczyńskiego, Baldachówka, Zamenhofa i Naruszewicza oraz wstępny pomysł na budynek, który stanąć ma na placu. Komisja konkursowa pod przewodnictwem architekta Bolesława Stelmacha do drugiego etapu zakwalifikowała siedem prac. - Zobaczmy jak się rozwiną - mówił architekt Jarosław Łukasiewicz, wiceprezes rzeszowskiego SARP i sekretarz konkursu.

W drugim etapie pracownie architektoniczne zajęły się stworzeniem koncepcji budynku, który na placu Garncarskim wybudować chce firma DevelopRes.

 

1 Nagroda  Joanna Jędruś-Cabrera, Juan Jose Baena Martinez, Marta Gomez Martinez, Bakpak Architects S.C.  Konkurs SARP WIZ. JOANNA JĘDRUŚ-CABRERA, JUAN JOSE BAENA MARTINEZ, MARTA GOME

 

Rozstrzygnięcie poznaliśmy w piątek. - Pierwszą nagrodę i 15 tys. zł otrzymała praca, która dotarła do nas z Hiszpanii. jej autorami są architekci Joanna Jędruś-Cabrera, Juan Jose Beana Martinez, Marta Gomez Martinez oraz zespół Bakpak Architects S.C. - mówi Łukasiewicz. - Jest to bardzo specyficzny projekt jak na warunki rzeszowskie, ale wydaje mi się, że nasze miasto dorosło już do tego typu architektury, innej, innowacyjnej. Inwestor jest bardzo zainteresowany wybudowaniem budynku według właśnie tego projektu - dodaje Łukasiewicz.

Wszystkie zdjęcia
  • Konkursy architektoniczne w Rzeszowie to rzadkość
  • Hiszpanie górą
  • Ceramiczne żaluzje na elewacji
  • W konkursach jest potencjał
  • Zajmijmy się place Wolności i placem Farnym
  • Wyróżnione prace