Już 23 listopada odbędzie się konferencja "Pracownia miast: Rzeszów" poświęcona branży IT. W debacie, która odbędzie się na Uniwersytecie Rzeszowskim, wezmą udział eksperci, mieszkańcy, studenci, przedsiębiorcy i samorządowcy. Wstęp jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować. Zapraszamy!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Konferencja będzie się składać z dwóch paneli. Pierwszy dotyczy branży IT i tego, jak buduje ona potęgę miast. Nasi eksperci podzielą się doświadczeniami, opowiedzą, jak firmy konkurują o informatyków, jakie kompetencje są w cenie i czy system kształcenia nadąża za rozwojem rynku, jak rosną potęgi firm informatycznych i czy warto je mieć na swoim terenie.

Temat drugiego panelu to „Budujemy smart city. Rozwiązania informatyczne, big data i internet rzeczy”. Będziemy rozmawiać o tym, jakie rozwiązania informatyczne wykorzystuje się w Polsce i na świecie, by budować inteligentne miasta.

Wśród panelistów: Tadeusz Ferenc, Adam Góral i Rafał Dutkiewicz

W panelach dyskusyjnych udział wezmą: Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, Adam Góral, prezes Asseco Poland, Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, dr hab. Wojciech Walat, prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC, Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, Paweł Sokołowski z Asseco, Arkadiusz Młyniec z firmy Comarch, Wojciech Materna, prezes klastra Informatyka Podkarpacka oraz Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

Jak się zarejestrować?

Początek konferencji o godz. 10.30 w budynku UR przy ul. Pigonia 1 w Rzeszowie.

Udział w konferencji może wziąć każdy, wystarczy się wcześniej zarejestrować na: pracowniarzeszow.evenea.pl

Na tej platformie znajdziecie Państwo także szczegółowy program konferencji.

Organizatorami konferencji są „Gazeta Wyborcza”, Miasto Rzeszów, Asseco Poland SA i Uniwersytet Rzeszowski.

Pracownia miast. Co to takiego?

Pracownia miast to akcja społeczna „Gazety Wyborczej”, którą prowadzimy od 2014 roku. W jej ramach w polskich miastach organizujemy konferencje i warsztaty. To forum dialogu i wymiany opinii między samorządowcami, mieszkańcami, ekspertami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury.

Można ją śledzić w specjalnym serwisie: wyborcza.pl/pracowniamiast.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem