Seria zaginięć w Rzeszowie trwa. Od 31 grudnia 2017 r. do dzisiaj zaginęły cztery osoby. M.in. 38-letnia adwokat, której torebkę z dokumentami znaleziono na jednym z brzegów rzeki Wisłok w Rzeszowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 – Trafiła nam się seria zaginięć. Na przełomie roku do dnia dzisiejszego dostaliśmy zgłoszenia o zaginięciu pięciu osób – mówi Adam Szeląg, rzecznik prasowy komendy miejskiej policji. 

Z ostatniej chwili: Policjanci odnaleźli zaginionego 24-latka. W pobliżu cmentarza

Zaginiony Robert Kusior

31 grudnia 2017 roku funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 46-letniego Roberta Kusiora. Mieszkaniec Rzeszowa ostatni raz był widziany ok. godz. 12.30 w rejonie Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Szopena w Rzeszowie. Od 31 grudnia nie nawiązał kontaktu z rodziną. 

Jak informuje policja, zaginiony może potrzebować pomocy medycznej, ponieważ leczy się na nadciśnienie tętnicze. W dniu zaginięcia ubrany był w granatową kurtkę, jeansowe spodnie koloru niebieskiego, niebieskie buty z białą podeszwą. Robert Kusior ma ok. 180 cm wzrostu, waży 82 kg, jest średniej budowy ciała. Ma ciemne włosy z zaznaczoną łysiną czołową, twarz owalną, nos średni, uszy przylegające, widoczne ubytki w uzębieniu –  nie ma górnej jedynki i dwójki.

Zaginiony Robert Kusior
Zaginiony Robert Kusior  www.podkarpacka.policja.gov.pl/

Zaginęła adwokat z Rzeszowa - Aleksandra Kowalczyk

1 stycznia policja otrzymała informacje o zaginięciu 38-letnie Aleksandry Kowalczyk. To absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. 38-latka jest specjalistą z zakresu prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych. W Rzeszowie prowadziła kancelarię adwokacką. – Zostało wszczęte postępowanie odnośnie do bezprawnego pozbawienia wolności. To standardowa procedura w przypadkach zaginięć. Na chwilę obecną nie mamy żadnych poszlak, które wskazywałyby udział osób trzecich, jeśli chodzi o zaginięcie 38-latki – mówi rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W poniedziałek i wtorek policjanci i strażacy przeszukiwali brzegi oraz koryto Wisłoka od zapory do progu za mostem Mazowieckiego. Przeszukania miały związek ze znalezieniem torebki z dokumentami zaginionej przez inną kobietę. – Cały czas trwają poszukiwania. Staramy się docierać do nowych nagrań monitoringu, ale jak dotąd ta kobieta nie została nigdzie nagrana. Jedyny ślad to ta torebka – dodaje Szeląg.

Czytaj również: Policja szuka zaginionej adwokat z Rzeszowa. Jedyny ślad to torebka znaleziona nad brzegiem Wisłoka [FOTO].

Kolejne zaginięcia w Rzeszowie

2 stycznia w nocy zaginął 72-letni mieszkaniec Rzeszowa, Adam Zięba [ZOBACZ ZDJĘCIE]. Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście podali rysopis zaginionego, który od dnia zaginięcia nie nawiązał kontaktu z rodziną. 72-latek ma 170 cm wzrostu, waży ok. 60 kg, jest szczupłej budowy ciała, włosy ciemne średniej długości. 

Od 5 stycznia policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują 38-letniego Wiesława Darłaka. Mieszkaniec Gnojnicy w powiecie ropczycko-sędziszowskim ostatni raz widziany był ok. godz. 22 w Rzeszowie na ul. Kochanowskiego.  

Policja podaje rysopis i zdjęcie zaginionego: Wiesław Darłak ma 180 cm wzrostu, waży ok. 65 kg, jest szczupłej budowy ciała. Ma brązowe oczy, włosy ciemne krótkie, twarz owalna, nos średni, uszy średnie. W dniu zaginięcia ubrany był w brązową kurtkę z kapturem zapinaną na suwak, spodnie dresowe koloru granatowego, czarne buty sportowe firmy Nike.

Zaginiony Wiesław Darłak
Zaginiony Wiesław Darłak  www.podkarpacka.policja.gov.pl/

Policja z Rzeszowa poszukiwała też 24-letniego Konrada Demitraszka. Mieszkaniec Nowej Wsi wyszedł z domu 8 stycznia ok. godz. 10.

Z ostatniej chwili: Policjanci odnaleźli zaginionego 24-latka. W pobliżu cmentarza

Policja apeluje do wszystkich osób wiedzących cokolwiek na temat miejsca przebywania zaginionych, by osobiście lub telefonicznie kontaktowały się z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, ul. Jagiellońska 13, tel. 17 858 3224, lub z dyżurnym komendy, tel. 17 858 3310 lub 997.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ile jest zaginięć w dużym mieście wojewódzkim? Czy przypadkiem w Polsce rocznie nie jest zgłaszanych *dwadziescia kilka tysiecy* zaginięć (!) ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Rzeszów, Rzeszów... to tak trochę okolice Szczucina?
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  Artykuł ma wzbudzić w czytelnikach strach / jakaś psychozę ?
  Słowo "seria" powoduje automatyczne POWIĄZANIE zdarzeń - czekam teraz na artykuł "porywacze w Rzeszowie!"! Ludzie trochę więcej intelektualnego wysiłku włóżcie nie twórzcie artykułów jak z pośledniego brukowca!!
  Chyba że się do takie sprowadzacie....
  już oceniałe(a)ś
  2
  13