W wieku 41 lat, po długiej chorobie zmarł Daniel Kozdęba, prezydent Mielca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od lata do grudnia 2016 przez kilka miesięcy przebywał na zwolnieniu lekarskim po operacji chirurgicznej. Ponownie podjął leczenie szpitalne w połowie 2017 roku. Zmarł po długiej chorobie w środę około godziny 11.

PATRYK OGORZAŁEK

Daniel Kozdęba urodził się 12 listopada 1976 r. w Mielcu. Był synem Stanisława i Józefy z domu Trznadel. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, zdając egzaminy maturalne w 1995 roku. Studia na Politechnice Rzeszowskiej ukończył w pięć lat później,  otrzymując  tytuł magistra inżyniera mechanika. Na tej samej uczelni kontynuował naukę na studiach doktoranckich. Równocześnie był  asystentem stażystą w Katedrze Konstrukcji. Ukończył studia MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.

Pełnił liczne funkcje społeczne – był m.in. wiceprzewodniczącym Parlamentu Studentów RP (1998-2000), członkiem Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego przy Ministrze Edukacji Narodowej (1999-2001) i wiceprzewodniczącym Ruchu Obywatelskiego Młodzi dla Polski  oraz członkiem Środowiskowej Rady Konsultacyjnej do spraw Młodzieży przy Narodowej Radzie Integracji Europejskiej.

W kadencji 2002-2006 i w kadencji 2010-2014 był radnym Rady Powiatu Mieleckiego i m.in. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

W 2003 roku został mianowany asystentem, a następnie doradcą ministra edukacji narodowej i sportu Krystyny Łybackiej. W latach 2005-2007 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W 2008 r. zajmował się doradztwem dla firmy MTU Aero Engines Sp. z o.o. w Jasionce.

Kolejne miejsca pracy i funkcje, które sprawował, to: Lead Consultant w Firmie Ecorys Sp. z o.o. (2009), dyrektor handlowy IPP Polska Sp. z o.o. (2009-2010), główny specjalista i zastępca kierownika w Urzędzie Miejskim w Rzeszowie (2010-2014). Był także stypendystą programu dla kadr kierowniczych z Europy środkowej i wschodniej Fundacji Roberta Boscha w Niemczech.

Jako kandydat Komitetu Wyborczego Razem dla Ziemi Mieleckiej Daniel Kozdęba zwyciężył w wyborach samorządowych w 2014 roku i objął funkcję prezydenta miasta Mielca.

- Zawsze podkreślał, że sprawowanie funkcji prezydenta to dla niego przede wszystkim służba mieszkańcom naszego miasta. Miał wiele planów i zamierzeń, których realizację niestety przerwała ciężka choroba nowotworowa utrudniająca mu sprawowanie funkcji. Do końca swoich dni walczył z przeciwnościami losu z nadzieją na pokonanie nowotworu. Niestety tej walki nie udało mu się wygrać - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Co dalej? - Następnym krokiem jest powołanie przez Prezesa Rady Ministrów osoby, która będzie pełnić funkcję prezydenta miasta do czasu jesiennych wyborów. W międzyczasie urząd miasta funkcjonuje w sposób ciągły i niezakłócony, ponieważ sekretarz miasta, skarbnik i naczelnicy mają stosowne upoważnienia do podejmowania decyzji i podpisywania dokumentów - mówi Krzysztof Urbański, kierownik Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Wygaśnięcie mandatu prezydenta miasta jest jednoznaczne z odwołaniem jego zastępców. W Mielcu jest ich dwóch.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  bardzo smutna informacja :( niech spoczywa w pokoju (*)
  już oceniałe(a)ś
  6
  0