Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trwa zabawa skierowana dla czytelników „Wyborczej”. Możecie zadecydować o tym, jakie imiona nadać najstarszym drzewom w Rzeszowie. To dwie topole, którym wypada nadać imiona żeńskie, oraz buk i jesion, dla których szukamy imion męskich. Od piątku dostaliśmy wiele ciekawych propozycji, ale to nie koniec. Nadal czekamy na kolejne pomysły.

Na imiona czekają cztery drzewa. Pierwsze z nich to ponad 27-metrowa topola, która rośnie na os. Kmity w pobliżu parku Zdrowia. Tutaj padły już propozycje: Aleksandra, Szreniawa, Petra, czy Żaneta. Kolejnym drzewem jest 16-metrowy buk zwyczajny zlokalizowany w parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie w rejonie ul. Pułaskiego. Internauci proponowali najczęściej, by nosił imię Tadeusz, ale padły też takie propozycje jak Wiktor, czy Konrad. Imienia szuka też 28-metrowa topola, rosnąca w pobliżu rezerwatu Lisia Góra, obok ujęcia wody przemysłowej dla byłego WSK Rzeszów, w pobliżu ścieżki pieszo-rowerowej. Tutaj padły propozycje: Anna, Szarotka, Augusta, czy Barbara. Czwartym drzewem jest niemal 20-metrowy jesion wyniosły, który rośnie przy ul. Moniuszki, naprzeciwko Kliniki Chirurgii Oka obok pl. Balcerowicza. Dla niego internauci zaproponowali imiona: Antoni, Stanisław, Agaton, czy Mateusz.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Może wg Was jeszcze jakieś imiona pasują do tych czterech pomników przyrody? Czekamy na wszystkie Wasze propozycje. Można je wysłać e-mailem na adres listy@rzeszow.agora.pl lub przesłać jako wiadomość na naszym Facebooku. Można też do nas zadzwonić: 17 780 30 00

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.