Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Startuje druga już edycja konkursu "Pamiętnik Nauczyciela". Jego organizatorami są Zakład Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku i Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Konkurs dla wszystkich nauczycieli

Mogą wziąć w nich udział zarówno nauczyciele z różnych typów placówek: nauczyciele z przedszkoli, szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych, szkół średnich oraz nauczyciele akademiccy. Startować mogą także dyrektorzy i emerytowani nauczyciele.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie muszą wysłać tekst w formie narracji: opowiadań, wpisów i przeżyć dotyczących pracy zawodowej. Jury będzie zwracało uwagę na indywidualne postaci, treść pełną przemyśleń na temat trudu codziennej pracy i refleksje na temat pracy współczesnego nauczyciela. Spośród wszystkich zostaną wybrane najlepsze, które znajdą się później w monografii.

O czym napisać?

Jakie treści muszą zawierać prace? Nauczyciele muszą napisać o motywacji do zawodu, o swoich sukcesach i porażkach, o zainteresowaniach, poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań dydaktycznych, o rozterkach zawodowych, o borykaniu się z reformą oświaty, doskonaleniu zawodowym. Poza tym mogą także opisać o absolwentach, z których są dumni, o opiniach uczniów i o czasie, w którym przeszli na emeryturę lub skończyli prace w zawodzie.

Prace muszą być dostarczane w formie wydruków komputerowych z dołączonym plikiem zapisanym na pendrivie. Do pracy można dołączyć zdjęcia lub ilustracje.

Termin składania prac: do 30 czerwca 2019 r.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 14 października 2019 r.

Do pracy autora powinny być dołączone dane osobowe autora: imię i nazwisko, adres, wiek, staż pracy, typ szkoły lub placówki, stopień awansu zawodowego, nr telefonu oraz adres e-mail.

Za pierwsze miejsce zwycięzca otrzyma 2 tys. zł, za drugie 1 tys. zł, a za trzecie 500 zł.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.