Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek ok. 22. W jednym z domów jednorodzinnych w Leżachowie, w którym przebywał 30-letni mężczyzna ze swoją 2-letnią córką, doszło do wybuchu i pożaru, w którym zginął ojciec dziewczynki. Natomiast 2-letnia Anielka uległa bardzo poważnym poparzeniom, które objęło 80 proc. jej ciała. W tej chwili walczy o życie w szpitalu w Łęcznej.

Pożar w Leżachowie. Policja wyjaśnia okoliczności pożaru

Na miejscu pracowały służby ratownicze. Policjanci wraz z prokuratorem wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Ich analiza pozwoli wyjaśnić okoliczności tego tragicznego pożaru. Zwłoki mężczyzny zabezpieczono do badań.

Komendant OSP założył zbiórkę na leczenie 2-letniej Anielki

W akcji ratowniczej brali udział także strażacy z ochotniczej straży pożarnej. Jednym z nich był Kamil Czercowy, komendant OSP Leżachów, który teraz chce pomóc poparzonej Anielce i zbiera pieniądze na jej leczenie. - Każde wsparcie, każda złotówka będzie przekazana na leczenie poparzonej Anielki. Proszę o pomoc i dziękuję za okazaną życzliwość i dobre serce - pisze na stronie zrzutki Czercowy.

Na razie na konto zbiórki zebrano blisko 23 tys. złotych (stan na godz.12.30). Celem jest zebranie 30 tys. złotych.

Link do zrzutki można znaleźć TUTAJ

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.