W związku z odwołaniem imprez masowych przez polski rząd Asseco Resovia i Developres Rzeszów rozegrają swoje najbliższe spotkania bez udziału publiczności. Jest szansa, że mecz piłkarskiej Apklan Resovii Rzeszów z Błękitnymi Stargard odbędzie się jako impreza niemasowa. - Decyzja odnośnie do organizacji meczu zapadnie w środę o 12 - informuje Adrian Rudawski, wiceprezes piłkarskiej Resovii.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Zarząd klubu Asseco Resovia informuje, że dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej w PlusLidze, zaplanowane w hali Podpromie odbędą się bez udziału publiczności. Informacja ta jest skutkiem decyzji podjętej przez premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu wszystkich imprez masowych z powodu panującej epidemii koronawirusa, a także decyzji podjętej przez organizatora rozgrywek, Polską Ligę Siatkówki” – informują władze Asseco Resovii.

Zaplanowane mecze z PGE Skrą Bełchatów (18 marca, godz. 20.30) oraz Treflem Gdańsk (22 marca, godz. 20.30) rozegrane zostaną bez udziału publiczności. Oba spotkanie pokaże na żywo telewizja Polsat Sport.

Taka sama decyzja została podjęta przez zarząd Developresu Rzeszów, który w najbliższą sobotę zagra w hali na Podpromiu z BKS Bielsko-Biała. Ten mecz kibice będą mogli oglądać tylko w telewizji na antenie kanału Polsat Sport.

Koronawirus. Apklan Resovia Rzeszów rozegra mecz z publicznością?

Inaczej wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o zaplanowany na sobotę mecz piłkarski pomiędzy Apklan Resovią a Błękitnymi Stargard. Z informacji płynących od władz klubu wynika, że Pasy będą chciały spróbować zorganizować to spotkanie jako imprezę niemasową. – Postulujemy, by rozegrać ten mecz jako impreza niemasowa na 999 osób, jednakże musimy zrobić rozeznanie, zasięgając opinii z różnych środowisk. Decyzja odnośnie do organizacji meczu zapadnie jutro o 12 po spotkaniu zarządu sekcji – mówi Adrian Rudawski, wiceprezes Apklan Resovii Rzeszów.

Stal Rzeszów najbliższy mecz przed własną publicznością rozegra dopiero 22 marca (niedziela), jednak klub również wydał komunikat w sprawie epidemii koronawirusa. „W związku z decyzją Premiera RP o odwołaniu wszystkich imprez masowych informujemy, że dotyczy to również naszych meczów zarówno domowych, jak i wyjazdowych. Niezwłocznie zorganizujemy w klubie spotkanie, by ustalić, wszystkie kwestie w tym zakresie” – informuje Tomasz Flakowski, menedżer ds. rozwoju marki i komunikacji w Stali Rzeszów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Żadna to strata w przypadku Asseco Resovii, gdyby nie koronawirus i tak w tym sezonie przykro oglądać tą drużynę. Ją ten "koronawirus" dopadł już na początku sezonu. Dobrze, że z ligi nie spadną.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0