Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prezes Sądu Okręgowego w Rzeszowie wprowadził ograniczenia w pracy sądu. Jego decyzją do 3 kwietnia odwołane zostały rozprawy oraz inne posiedzenia sądu za wyjątkiem tych wyznaczonych w sprawach związanych z „pozbawieniem wolności, o zabezpieczenie, o odebranie osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką prowadzone na podstawie konwencji haskiej z 1980 r. oraz co do których ustawa wymaga ich rozpoznania lub wykonania w ciągu 72 godzin”.

Koronawirus. Pomiar temperatury przy wejściu do sądu

O konieczności odbycia rozprawy albo innego posiedzenia decydował będzie sędzia referent. Ograniczona została także liczba publiczności na rozprawach do dwóch wskazanych przez strony postępowania. Wprowadzono też obowiązkową dezynfekcję rąk oraz pomiar temperatury osób wchodzących do budynku sądu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.