Z powodu stanu zagrożenia epidemicznego ograniczenia w przyjęciach pacjentów wprowadza bardzo wiele placówek medycznych w Rzeszowie jak i w całym Podkarpaciu. Czytelnicy informują nas o odwoływanych wizytach u dentystów czy u innych specjalistów.
- Uwaga! Informujemy, że w dniu dzisiejszym, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego, w ZOZ nr 2 w Rzeszowie przyjmowane są wyłącznie pilne przypadki w następujących poradniach POZ, kardiologicznej, chirurgicznej, ortopedycznej, psychiatrycznej, psychologicznej - informuje na swoim Facebooku Zakład Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie.
Podobna sytuacja jest również w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym przy ul. Warzywnej w Rzeszowie. Tam też zaleca się pacjentom unikanie przebywania w przychodni i przejście na kontakt telefoniczny.
Wprowadzane przez przychodnie ograniczenia są zgodne z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia.
- NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo. Dotyczy to przede wszystkim pobytów w szpitalach w celu: przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, prowadzenia rehabilitacji leczniczej, świadczeń z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, stomatologii, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz badań diagnostycznych wykonywanych ambulatoryjnie takich jak: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, PET, gastroskopia, kolonoskopia, USG oraz badań profilaktycznych i przeprowadzania szczepień - informuje Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego NFZ.
- Zalecenie całkowitego wstrzymania działalności otrzymały jedynie dentobusy i mammobusy - dodaje Sliż.
Jak zaznacza Śliż, każdy przypadek będzie traktowany indywidualnie. - W każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, a szczególnie w razie podjęcia decyzji o zawieszeniu udzielania świadczeń należy ocenić i wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów i prawdopodobieństwo jego pogorszenia - informuje Śliż.
NFZ zachęca pacjentów do częstszego korzystania z teleporad, które mają zastąpić normalną wizytę w gabinecie. - Dzięki teleporadzie medycznej można otrzymać zalecenia, e-zwolnienie, e-receptą bądź sugestię bezpośredniej wizyty w placówce lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność - informuje Rafał Śliż.
Poniżej lista przychodni medycznych w Rzeszowie udzielających teleporad opublikowana przez NFZ
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze