Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gdy spojrzymy na szare zdjęcia Rzeszowa z 1990 r., aż trudno uwierzyć, że to jest to samo miasto, które dziś dynamicznie się rozwija i tętni życiem. Utworzenie samorządów, wzmocnionych następnie reformą z 1999 r., to jeden z największych sukcesów odnowionej Polski. W tym roku przypada 30. rocznica pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin, z okazji tej niezwykle ważnej rocznicy zapraszamy do udziału w plebiscycie Supermiasta.

Super, ale w jakiej dziedzinie?

Rzeszów jest super bez wątpienia! Ale w jakiej dziedzinie miasto poradziło sobie najlepiej w ciągu ostatniego 30-lecia? Z czego jesteśmy najbardziej dumni? Głosujcie! Wybraliśmy 12 najważniejszych propozycji z wielu, jakie zgłosili nam samorządowcy, eksperci i czytelnicy. Do państwa należy ostateczna decyzja. 

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór nie będzie łatwy. Bo jak zmierzyć, czy największym sukcesem Rzeszowa jest nadająca się picia prosto z kranu woda, czy prężny ośrodek akademicki, prezydent-wizjoner, inwestycje, które zrewolucjonizowały komunikację, albo te, które zmieniły wizerunek Rzeszowa - na miasto atrakcyjne dla turystów, czy jedna wielka inwestycja - most pylonowy im. T. Mazowieckiego, albo estetyka i miejska zieleń? Czy powinna zwyciężyć skuteczność miasta w pozyskiwaniu środków unijnych, czy to jak szybko Rzeszów się rozrasta, czy może otwartość urzędu miasta dla mieszkańców - punkty obsługi w galeriach handlowych i spotkania prezydenta z mieszkańcami na osiedlach. Czy o wielkości Rzeszowa decyduje dzisiaj duże wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu - Europejski Stadion Kultury, czy może ważna inicjatywa przedsiębiorców - Stowarzyszenie Dolina Lotnicza?

Jedyną i najważniejszą miarą, którą ocenimy te atuty Rzeszowa będzie liczba Waszych głosów. Dlaczego Rzeszów jest supermiastem? Weź udział w głosowaniu!

Do kiedy głosować?

Głosowanie potrwa do 30 kwietnia (wydłużyliśmy je o dwa tygodnie ze względu na pandemię koronawirusa), wyniki ogłosimy 8 maja. Na 16 czerwca zaplanowana jest uroczysta gala Supermiast w redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie.

Regulamin Plebiscytu Supermiasta znajdziecie TUTAJ.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.