Przed godz. 15 rzecznik wojewody podkarpackiej przekazała informację o kolejnych pięciu osobach zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu. Jest też pozytywna wiadomość - kobieta z powiatu rzeszowskiego, hospitalizowana w Łańcucie, wyzdrowiała.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne pięć przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. To:

1. Starsza kobieta, powiat jarosławski (ścisła kwarantanna).

2. Starszy mężczyzna, powiat jarosławski (ścisła kwarantanna).

3. Starsza kobieta, powiat jarosławski (ścisła kwarantanna).

4. Mężczyzna w sile wieku, powiat stalowowolski (ścisła kwarantanna).

5. Starszy mężczyzna, powiat leżajski (hospitalizowany).

„Informuję, że wyzdrowiała kolejna, już szósta osoba. To kobieta z powiatu rzeszowskiego, która była hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie” – podaje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiej.

Koronawirus. Już 100 przypadków na Podkarpaciu

W tej chwili na Podkarpaciu obecność koronawirusa potwierdzono u 100 osób. Trzy osoby zmarły, sześć wyzdrowiało. Na terenie województwa pod nadzorem pozostaje 5681 osób, a 10644 poddane są kwarantannie. Aktualnie hospitalizowane są 93 osoby.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 2345 testów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem