W czwartek po godz. 11 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jednocześnie ministerstwo podało, że w Polsce zmarły kolejne chore osoby.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 79 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Twitterze. Nie ma wśród nich osób z Podkarpacia.

Koronawirus na Podkarpaciu. Zmarła 88-letnia pacjentka łańcuckiego szpitala

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem. 

To 88-letnia kobieta ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące oraz 59-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach.

Raport. Koronawirus na Podkarpaciu dzień po dniu

 1. 11 marca – potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 57-letnia pacjentka z Leżajska jest na oddziale zakaźnym w Łańcucie. Jest zatrudniona w jednej z leżajskich przychodni. Placówka jest zamknięta do odwołania. Pozostali pracownicy zostali poddani kwarantannie. 57-latka w poniedziałek 9 marca zgłosiła się na oddział zakaźny w Łańcucie. Miała typowe objawy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem.
 2. 12 marca – dwa nowe przypadki. Zakażone osoby są powiązane z pierwszą zakażoną kobietą z Leżajska, mogły mieć kontakt z osobami z Niemiec. To dwaj mężczyźni, jeden w wieku ok. 60, drugi ok. 65 lat. Jeden z nich jest hospitalizowany w Łańcucie na oddziale zakaźnym, a drugi w Leżajsku, gdzie zakaźnego nie ma, ponieważ został przyjęty z podejrzeniem zwykłej infekcji.
 3. 13 marca – Ministerstwo Zdrowia informuje o trzech kolejnych osobach zakażonych na terenie Podkarpacia: młoda pacjentka z woj. lubelskiego, hospitalizowana w Nisku, i dwie kobiety w sile wieku z powiatu leżajskiego, które były poddane kwarantannie.
 4. 14 marca – w sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o jednym nowym przypadku zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu – to starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego, który miał styczność z SARS-CoV-2.
 5. 15 marca – kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, która miała styczność z SARS-CoV-2.
 6. 16 marca – trzy nowe zakażenia na Podkarpaciu: to młoda kobieta z powiatu leżajskiego (stan dobry), kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego (stan dobry) oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu mieleckiego (stan dobry). Jeden z zakażonych zmarł. To 67-letni mężczyzna z powiatu leżajskiego leżący w szpitalu w Łańcucie. Jak podaje ministerstwo, „od początku był w ciężkim stanie, miał choroby współistniejące”. Na Podkarpaciu dotychczas stwierdzono 11 zakażeń koronawirusem.
 7. 17 marca – liczba pacjentów zakażonych koronawirusem się nie zmieniła.
 8. 18 marca – rano podano 12. przypadek zakażenia SARS-CoV-2 – to młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego. Jest w dobrym stanie, hospitalizowany w szpitalu w Mielcu. Po południu podano dwa kolejne przypadki: młoda kobieta i starszy mężczyzna z powiatu mieleckiego. Oboje są w dobrym stanie, przebywają pod ścisłą kwarantanną domową. Łącznie na Podkarpaciu mamy 14 osób zakażonych koronawirusem.
 9. 19 marca – trzy nowe przypadki: to starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego, która jest aktualnie hospitalizowana, oraz młoda kobieta z powiatu lubaczowskiego.
 10. 20 marca – kolejna ofiara koronawirusa na Podkarpaciu. Nie żyje 27-letnia pacjentka. Jednocześnie do 18 wzrosła liczba zakażonych. To starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która jest hospitalizowana.
 11. 21 marca – sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a ogólnie 25 na całym Podkarpaciu. Pierwszy to kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego w stanie dobrym, przebywa pod ścisłą kwarantanną domową. Kolejne cztery osoby są z powiatu mieleckiego (jedna kobieta i trzech mężczyzn) w stanie dobrym, przebywają w ścisłej kwarantannie, oraz jeden mężczyzna z powiatu niżańskiego, który jest hospitalizowany.
 12. 22 marca – odnotowano cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem, to kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego, młoda kobieta oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego. Wszyscy przebywają w ścisłej kwarantannie. Do niedzieli w województwie potwierdzono łącznie 29 przypadków zakażenia koronawirusem. W Polsce jest już ponad 600 zakażonych.
 13. 23 marca – 30. przypadek na Podkarpaciu. To starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, który jest aktualnie hospitalizowany.
 14. 24 marca – kolejnych siedem przypadków. To czterech mężczyzn (dwóch młodych i dwóch w sile wieku) z powiatu rzeszowskiego przebywających w kwarantannie domowej i po jednym przypadku z powiatu krośnieńskiego (kobieta w sile wieku, kwarantanna domowa), leskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany) i stalowowolskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany). Na całym Podkarpaciu zarażonych jest 37 osób.
 15. 25 marca – potwierdzono kolejnych sześć przypadków. Pierwszy to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego, a drugi to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego. Obaj są w dobrym stanie i przebywają w kwarantannie domowej. Kolejne osoby to starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego, młoda kobieta z powiatu mieleckiego oraz kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego. Wszystkie trzy osoby są w dobrym stanie i są aktualnie hospitalizowane. Szósty przypadek to starsza kobieta z powiatu leżajskiego, której stan jest poważny. Pacjentka jest obecnie hospitalizowana. W sumie na Podkarpaciu są 43 osoby zarażone.
 16. 26 marca – dwie osoby z Podkarpacia wyzdrowiały. Doszły również dwa nowe przypadki. Pierwszy to starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który w stanie dobrym przebywa w ścisłej kwarantannie. Drugi to starszy mężczyzna z powiatu lubaczowskiego, który obecnie jest hospitalizowany. Jego stan jest dobry. Po godz. 20 podano kolejnych osiem przypadków. To osoby młode i dziecko.
 17. 27 marca – osiem kolejnych potwierdzonych przypadków zachorowań. To mężczyzna w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (ścisła kwarantanna), starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), dwie kobiety w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna) oraz młody mężczyzna z powiatu mieleckiego (ścisła kwarantanna), kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna), kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna) oraz starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (był hospitalizowany w szpitalu w Jarosławiu, aktualnie przebywa w szpitalu w Łańcucie). W sumie w regionie jest 61 chorych na COVID-19.
 18. 28 marca – badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziesięć przypadków zakażenia koronawirusem. To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego (hospitalizowany), starsza kobieta z powiatu stalowowolskiego (hospitalizowana), starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego (ścisła kwarantanna), starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (ścisła kwarantanna), kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego (hospitalizowana), mężczyzna w sile wieku z powiatu jarosławskiego (hospitalizowany), starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (hospitalizowany), starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego (hospitalizowana), młody mężczyzna z powiatu strzyżowskiego (ścisła kwarantanna) oraz młoda kobieta z powiatu sanockiego (hospitalizowana). Łącznie w województwie potwierdzono już 71 przypadków zakażenia koronawirusem.
 19. 29 marca – pięć nowych przypadków. To trzy osoby z powiatu mieleckiego (mężczyźni młody i w sile wieku oraz młoda kobieta, ścisła kwarantanna) oraz po jednej z powiatu tarnobrzeskiego (starszy mężczyzna, ścisła kwarantanna) oraz powiatu rzeszowskiego (kobieta w sile wieku, ścisła kwarantanna). Łącznie na Podkarpaciu potwierdzono 76 przypadków.
 20. 30 marca – Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dwóch zakażonych pacjentów hospitalizowanych w Łańcucie. To 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna, którzy mieli choroby współistniejące. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono cztery przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Chorzy to starszy mężczyzna z powiatu przemyskiego w ścisłej kwarantannie oraz hospitalizowani mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu niżańskiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu przemyskiego. W sumie w województwie stwierdzono 80 przypadków zakażenia koronawirusem.
 21. 31 marca - liczba zakażonych osób z Podkarpacia wzrosła do 95. Zakażeni pochodzą z powiatów: tarnobrzeskiego, strzyżowskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, niżańskiego, leżajskiego, przeworskiego i rzeszowskiego.
 22. 1 kwietnia - na Podkarpaciu jest już 104 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Osoby chore na COVID-19 pochodzą z powiatów: jarosławskiego, stalowowolskiego, leżajskiego, mieleckiego i krośnieńskiego. Wyzdrowiała kolejna, już szósta osoba. To kobieta z powiatu rzeszowskiego, która była hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem