W czwartek po południu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała informację o dziewięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie jest ich w regionie już 112, plus jedna kobieta z powiatu tarnowskiego hospitalizowana w Łańcucie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwszy komunikat w czwartek został ogłoszony po godz. 14. Dotyczył dwóch przypadków: to młoda kobieta z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która znajduje się w ścisłej kwarantannie oraz kobieta w sile wieku z powiatu tarnowskiego, hospitalizowana. Powiat tarnowski znajduje się woj. małopolskim, lecz badania w tym przypadku zostały wykonane przez WSSE Rzeszów.

Po godz. 16 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała informację o kolejnych siedmiu przypadkach na Podkarpaciu. To:

- starsza kobieta z powiatu krośnieńskiego

- starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego

- młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego

- starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego

- mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego

- mężczyzna w sile wieku z powiatu dębickiego

- kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego

Koronawirus. Sześć wyzdrowień, cztery zgony

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2748 osób, a 13 748 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 108 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2767 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 113 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. Sześć osób wyzdrowiało. Odnotowano cztery zgony. Czwarta zmarła osoba to pacjentka szpitala w Łańcucie, w starszym wieku. Zmarła w czwartek, 2 kwietnia.

Szczegółowe informacje dotyczące rejonów działania Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa podkarpackiego - stan na 2 kwietnia 2020 r.
Szczegółowe informacje dotyczące rejonów działania Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa podkarpackiego - stan na 2 kwietnia 2020 r.  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Rozmyślając nad tą smutną sytuacją zakażonych cieszymy się jednocześnie z przyłączenia powiatu tarnowskiego do Podkarpacia
  już oceniałe(a)ś
  1
  0