W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich nie ma nikogo z Podkarpacia
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W porannym komunikacie resort zdrowia poinformował o 202 nowych przypadkach zakażenia. Zdecydowana większość, bo aż 170 pochodzi ze Śląska. Wg danych z godz. 10 na Podkarpaciu nie ma kolejnych zachorowań.

Ministerstwo Zdrowia przekazało również informację o kolejnej ofierze śmiertelnej. Jest nią 54-letnia kobieta z Grudziądza.

W całej Polsce wykryto dotychczas 23 987 przypadków zakażenia. Z powodu koronawirusa zmarło 1065 osób.

Koronawirus Podkarpacie. 387 zakażonych. Zmarło 35 osób

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 25731 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 18 721. Pozostałe 7010 testów zostało wykonanych przez inne laboratoria znajdujące się na liście Ministerstwa Zdrowia.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 30 osób, 1555 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywają 4 osoby. 6Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 17 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 387 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 331 osób wyzdrowiało. Odnotowano 35 zgonów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem