W poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród 178 zakażonych nie ma osób z Podkarpacia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W kraju przybyło 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - takie informacje w poniedziałek po godz. 17.30 przekazało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Żadna z chorych osób nie pochodzi z Podkarpacia.

Koronawirus w Polsce. Zmarło 9 zakażonych osób

Resort zdrowia jednocześnie poinformował, że w kraju zmarło 9 kolejnych osób chorych na COVID-19. Wszyscy zmarli mieli choroby współistniejące.

Ministerstwo podaje, że dotychczas w kraju koronawirusem zakaziło się 24 165 osób. Łącznie w Polsce zmarły 1 074 osoby zakażone koronawirusem.

Koronawirus na Podkarpaciu. Wyzdrowiał mężczyzna z pow. tarnobrzeskiego

Podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny dr Adam Sidor poinformował, że obecnie na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 25 osób, 1537 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 4 osoby. Aktualnie 16 osób z potwierdzonym COVID-19 jest poddanych hospitalizacji.

Kolejna osoba, która wyzdrowiała to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego.

Dotychczas w województwie badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 387 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W regionie wyzdrowiało 332 osób, a 35 zmarło.

Koronawirus w Polsce. Jak chronić się przed zakażeniem?

Przed zakażeniem można się chronić poprzez unikanie kontaktu z zakażonymi, a także poprzez przestrzeganie zasad higieny (częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 s, szczególnie po wyjściu z łazienki, przed jedzeniem i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu. Zamiast wody i mydła można użyć odkażacza do rąk na bazie 60-procentowego alkoholu).

NFZ uruchomił całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem