We wtorek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Jest też kolejnych 11 ofiar śmiertelnych. Natomiast na Podkarpaciu przybywa osób, które wyzdrowiały. Kolejną z nich jest kobieta z Tarnobrzega.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ministerstwo Zdrowia w komunikacie po godz. 17 opublikowanym na swoim koncie na Twitterze przekazało, że w Polsce stwierdzono 129 nowych przypadków koronawirusa.

Niestety, jest również kolejnych 11 ofiar śmiertelnych zakażonych koronawirusem.

W całej Polsce stwierdzono dotąd 24 395 przypadków koronawirusa. Z powodu zakażenia zmarły dotąd 1092 osoby.

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejna osoba wyzdrowiała

Podkarpacki sanepid poinformował o kolejnej osobie, która wyzdrowiała. Jest nią starsza kobieta z Tarnobrzega.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 26 156 próbek pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 18 859,
  • w innych laboratoriach z listy Ministerstwa Zdrowia – 7297.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 28 osób, 1624 są poddane kwarantannie, a w izolacji domowej przebywają trzy osoby.

Aktualnie hospitalizowanych jest 16 osób z potwierdzonym COVID-19.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 387 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 333 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 35 zgonów.

Koronawirus w Polsce. Jak chronić się przed zakażeniem?

Przed zakażeniem można się chronić poprzez unikanie kontaktu z zakażonymi, a także poprzez przestrzeganie zasad higieny (częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 s, szczególnie po wyjściu z łazienki, przed jedzeniem i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu. Zamiast wody i mydła można użyć odkażacza do rąk na bazie 60-procentowego alkoholu).

NFZ uruchomił całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem