Podczas ostatniej doby gwałtownie wzrosła liczba stwierdzonych zakażeń wirusem COVID-19 na Podkarpaciu. Ciągle największe ognisko utrzymuje się w powiecie jarosławskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wraz z łagodzeniem ograniczeń związanych z pandemią rośnie liczba nowych zakażeń. Podczas ostatniej doby wzrosła gwałtownie na Podkarpaciu. We wtorek sanepid informował o dwóch nowych przypadkach, natomiast dziś jest ich aż 20.

Koronawirus na Podkarpaciu. 20 nowych zakażeń. 12 przypadków z powiatu jarosławskiego

Najwięcej nowych zakażeń jest w powiecie jarosławskim. Badania potwierdziły 12 przypadków. W tym starsza kobieta i cztery kobiety w sile wieku, pięciu mężczyzn w sile wieku i nastolatek - wszystkie osoby w izolacji oraz starszy mężczyzna, który przebywa w szpitalu.

Pozostałe przypadki z Podkarpacia to: dwie kobiety – młoda i w sile wieku z powiatu przeworskiego. Pierwsza z nich przebywa w szpitalu, a druga w izolacji. Kolejne zakażenie stwierdzono u starszej kobiety z powiatu strzyżowskiego (izolacja), starszej kobiety z powiatu przemyskiego (hospitalizowana) oraz dwóch  kobiet i dwóch mężczyzn w sile wieku z Przemyśla (izolacje).

Koronawirus. Na Podkarpaciu są kolejne ozdrowienia

Wyzdrowiały kolejne cztery osoby - dwie kobiety z Rzeszowa oraz po jednej z powiatu jarosławskiego i stalowowolskiego.

Podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informuje, że od początku badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 39 137 osób.

Obecnie na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 155 osób, 1900 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywają 134 osoby. W szpitalach są 103 osoby.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 669 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 382 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 50 zgonów.

Koronawirus w Polsce. 382 nowe przypadki zakażenia. 14 kolejnych ofiar śmiertelnych

W stosunku do wtorku, zdecydowanie wzrosła liczba przypadków zakażenia. Wczoraj było to 239, a w środę już 382. Najwięcej przypadków zdiagnozowano na Śląsku (169).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w swoim komunikacie również o 14 kolejnych ofiarach śmiertelnych. Jak podaje resort, większość z nich miała choroby współistniejące.

W całej Polsce od początku pandemii zachorowało 34 775 osób. Z powodu koronawirusa zmarło 1477 osób.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem