Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak podaje podkarpacki sanepid, kolejną ofiarą koronawirusa na Podkarpaciu jest 57-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Był pacjentem w Centrum Medycznym Szpitalu w Łańcucie. Jak precyzuje Ministerstwo Zdrowia, mężczyzna miał choroby współistniejące.

Koronawirus na Podkarpaciu. 6 nowych zakażeń. Wyzdrowiało kolejnych 18 osób

Podkarpacki sanepid poinformował również o kolejnych sześciu zakażonych osobach. Jest to sześć kobiet z powiatu jarosławskiego.

Są też osoby, które wyzdrowiały. To 12 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 osoby z powiatu przeworskiego, 2 osoby z Przemyśla oraz jedna osoba z powiatu mieleckiego.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 53 036 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 36 818
  • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 16 218

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 45 osób, 2517 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 315 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 84 osoby.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1188 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 729 osób wyzdrowiało. Odnotowano 60 zgonów.

Koronawirus w Polsce. 337 nowych zakażeń w całym kraju

Ministerstwo Zdrowia w komunikacie po godz. 10.30 opublikowanym na koncie na Twitterze przekazało, że w Polsce stwierdzono 337 nowych przypadków koronawirusa.

Niestety, są również kolejne ofiary śmiertelne zakażone koronawirusem.

Jak podaje ministerstwo, wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W całej Polsce stwierdzono dotąd 43 402 przypadki koronawirusa. Z powodu zakażenia zmarło już 1676 osób.

Koronawirus w Polsce. Jak chronić się przed zakażeniem?

Przed zakażeniem można się chronić poprzez unikanie kontaktu z zakażonymi, a także poprzez przestrzeganie zasad higieny (częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund, szczególnie po wyjściu z łazienki, przed jedzeniem i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu; zamiast wody i mydła można użyć odkażacza do rąk na bazie 60-procentowego alkoholu).

NFZ uruchomił całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.