W niedzielę po godz. 10.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 548 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Na Podkarpaciu przybyło 23 chorych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podkarpacki sanepid poinformował o 23 nowych zakażeniach. Są to:

* 7 osób z powiatu jarosławskiego (czterech mężczyzn i trzy kobiety),

* 7 osób z powiatu przemyskiego (dwóch mężczyzn i pięć kobiet),

* 3 osoby z miasta Przemyśla (kobiety),

* 2 osoby z powiatu przeworskiego (mężczyzna i kobieta),

* 1 osoba z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (kobieta),

* 1 osoba z miasta Rzeszowa (kobieta),

* 2 osoby z powiatu stalowowolskiego (mężczyźni).

Koronawirus na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejnych 6 osób

Sanepid poinformował również, że wyzdrowiało kolejnych 6 osób. To: 4 mieszkańców powiatu przeworskiego oraz po jednej osobie z powiatu jarosławskiego i leżajskiego.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 56 182 próbki pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 18 osób, 2466 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 387 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 98 osób.

Odnotowano 62 zgony.

Koronawirus w Polsce. Aż 548 nowych zakażeń w całym kraju

Ministerstwo Zdrowia w komunikacie po godz. 10.30 opublikowanym na koncie na Twitterze przekazało, że w Polsce stwierdzono aż 548 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej na terenie województw: śląskiego – 191, małopolskiego – 76, wielkopolskiego – 72.

Jak podaje ministerstwo, zmarło 10 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Większość osób miała choroby współistniejące.

Koronawirus w Polsce. Jak chronić się przed zakażeniem?

Przed zakażeniem można się chronić poprzez unikanie kontaktu z zakażonymi, a także poprzez przestrzeganie zasad higieny (częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund, szczególnie po wyjściu z łazienki, przed jedzeniem i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu; zamiast wody i mydła można użyć odkażacza do rąk na bazie 60-procentowego alkoholu).

NFZ uruchomił całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem