W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 421 przypadkach koronawirusa w Polsce. Niestety, są również kolejne ofiary śmiertelne, wśród których jest 66-letnia kobieta z Podkarpacia. W całym regionie wykryto 22 nowe zakażenia. Jest też 87 ozdrowieńców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak przekazuje podkarpacki sanepid, w dniu 8 września w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie zmarła 66-letnia pacjentka (mieszkanka powiatu jarosławskiego).

Koronawirus Podkarpacie. 22 nowe zakażenia

Podkarpacki sanepid poinformował również o nowych zakażeniach na Podkarpaciu. Poniżej pełna lista:

 • 3 osoby – dębicki (3K)
 • 4 osoby – jarosławski (2K; 2M)
 • 1 osoba – łańcucki (1K)
 • 1 osoba – mielecki (1K)
 • 2 osoby – przeworski (1K; 1M)
 • 1 osoba – ropczycko-sędziszowski (1K)
 • 4 osoby – rzeszowski (1K; 3M)
 • 3 osoby – miasto Rzeszów (2K; 1M)
 • 1 osoba – stalowowolski (1K)
 • 2 osoby – strzyżowski (1K; 1M)

Koronawirus Podkarpacie. Wyzdrowiało kolejnych 87 osób

Kolejne 87 osób, które wyzdrowiały, to mieszkańcy 15 powiatów województwa. Sanepid nie precyzuje, skąd dokładnie pochodzą ozdrowieńcy.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 13 osób, 1 926 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 476 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 128 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 2 783 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2 084 osób wyzdrowiało. Odnotowano 95 zgony.

Koronawirus w Polsce. 421 nowych zakażeń w całym kraju

Ministerstwo Zdrowia w komunikacie po godz. 10.30 opublikowanym na koncie na Twitterze przekazało, że w Polsce stwierdzono 421 nowych przypadków koronawirusa.

Niestety, wśród zakażonych koronawirusem jest również 11 kolejnych ofiar śmiertelnych.

Jak podaje ministerstwo, większość zmarłych osób miała choroby współistniejące.

W Polsce od początku pandemii stwierdzono 71 947 zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło już  2147 osób.

Koronawirus w Polsce. Jak się chronić przed zakażeniem?

Przed zakażeniem można się chronić poprzez unikanie kontaktu z zakażonymi, a także poprzez przestrzeganie zasad higieny (częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund, szczególnie po wyjściu z łazienki, przed jedzeniem i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu; zamiast wody i mydła można użyć odkażacza do rąk na bazie 60-procentowego alkoholu).

NFZ uruchomił całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem