Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek o godz. 17 pod pomnikiem Czynu Rewolucyjnego ponownie spotkają się przeciwnicy decyzji TK ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego oraz obecnego rządu PiS. - Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia - piszą organizatorzy protestu.

Strajk kobiet. W piątek protestuje wiele miast na Podkarpaciu

Kolejny dzień będą manifestować kobiety z Przemyśla, gdzie tradycyjnie o godz. 18 protestujący zbiorą się pod biurem PiS na ul. Piłsudskiego.

Spacer w obronie praw kobiet rozpocznie się o godz. 16.30 również w Przeworsku. - Zapraszamy wszystkie osoby, które z tym wyrokiem się nie zgadzają, w piątek na wspólny spacer po rynku o godzinie 16.30. Pamiętajcie o zachowaniu zasad sanitarnych, zakrywajcie usta i nos, zachowujcie odstępy. Warto też zabrać ze sobą znicz, własne transparenty, plakaty - informują organizatorzy.

O 17 na ulice wyjdą ponownie protestować mieszkańcy Krosna. - Nie ustajemy w proteście przeciwko łamaniu praw kobiet. Kto może, rusza do Warszawy. Ci, którzy z różnych względów nie pojadą, spotkają się na krośnieńskim rynku, by wyrazić sprzeciw. Weźcie instrumenty albo kuchenne garnki. Będzie głośno - informują organizatorzy.

O tej samej godzinie zaprotestuje również Jasło. - Spotykamy się o 17 w parku miejskim w Jaśle, by stanąć w obronie praw kobiet i zaprotestować przeciwko agresji - przekazują organizatorzy.

Pełna lista protestów, jakie odbędą się na Podkarpaciu, znajduje się na profilu Młoda Lewica - Podkarpacie na Facebooku.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.