Jak przekazało we wtorek Ministerstwo Zdrowia, minionej doby w całej Polsce wykryto 7192 przypadki koronawirusa. Na Podkarpaciu stwierdzono 225 nowych zakażeń. W całym regionie w ciągu ostatniej doby odnotowano również 11 zgonów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

We wtorek wykryto 225 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu - wynika z informacji, które są podane na stronie Ministerstwa Zdrowia dotyczącej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Według danych zebranych na stronie MZ, w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu stwierdzono 11 zgonów. Dziewięć z nich było spowodowanych chorobami współistniejącymi. Dwie osoby zmarły z powodu COVID-19.

Koronawirus na Podkarpaciu. 225 nowych zakażeń

Poniżej liczba przypadków na Podkarpaciu z podziałem na powiaty. Najwięcej, bo 31 zakażeń, wykryto w Rzeszowie.

  • bieszczadzki 0
  • brzozowski 2
  • dębicki 4
  • jarosławski 19
  • jasielski 27
  • kolbuszowski 6
  • krośnieński 5
  • leżajski 0
  • lubaczowski 6
  • łańcucki 12
  • mielecki 9
  • niżański 7
  • przemyski 7
  • przeworski 2
  • ropczycko-sędziszowski 1
  • rzeszowski 7
  • sanocki 2
  • stalowowolski 15
  • strzyżowski 9
  • tarnobrzeski 7
  • leski 2
  • Krosno 6
  • Przemyśl 30
  • Rzeszów 31
  • Tarnobrzeg 9

Koronawirus w Polsce. 7192 zakażonych. 309 zgonów

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że we wtorek w Polsce stwierdzono 7192 nowe przypadki koronawirusa. Najwięcej z nich, czyli 884 odnotowano na Mazowszu. Poniżej szczegółowe dane:

  • Dolnośląskie 409
  • Kujawsko-Pomorskie 768
  • Lubelskie 524
  • Lubuskie 141
  • Łódzkie 453
  • Małopolskie 196
  • Mazowieckie 884
  • Opolskie 93
  • Podkarpackie 225
  • Podlaskie 172
  • Pomorskie 697
  • Śląskie 719
  • Świętokrzyskie 153
  • Warmińsko-Mazurskie 578
  • Wielkopolskie 574
  • Zachodniopomorskie 391

Resort zdrowia poinformował również o śmierci 72 chorych na COVID-19. Natomiast z powodu chorób współistniejących zmarło 237 osób.

Obecnie w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 1 214 525. W kraju zmarło już 25 783 chorych na COVID-19.

Koronawirus w Polsce. Jak się chronić przed zakażeniem?

Przed zakażeniem można się chronić poprzez unikanie kontaktu z zakażonymi, a także poprzez przestrzeganie zasad higieny (częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund, szczególnie po skorzystaniu z toalety, przed jedzeniem i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu; zamiast wody i mydła można użyć odkażacza do rąk na bazie 60-procentowego alkoholu).

NFZ uruchomił całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem