Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy wciąż poszukują zaginionego Mariusza Michalika. Mężczyzna w styczniu wyszedł z mieszkania przy ul. Grabskiego i od tamtej pory nikt go nie widział. Nie nawiązał też z nikim kontaktu. Policjanci proszą o kontakt osoby, które wieczorem 5 stycznia, w dniu zaginięcia 25-latka, były lub przechodziły w rejonie ul. Grabskiego. "Być może mają informacje, które pomogą w odnalezieniu mężczyzny" - mówią śledczy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

25-letni Mariusz Michalik zaginął we wtorek, 5 stycznia 2021 r. Jak ustalili policjanci, tego dnia wieczorem wyszedł z mieszkania przy ul. Grabskiego. Od tamtej pory nikt go nie widział, mężczyzna z nikim nie nawiązał kontaktu. Rodzina zgłosiła jego zaginięcie w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, skąd pochodził 25-latek. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie.

Trwają poszukiwania Mariusza Michalika. Policja prosi o kontakt osoby, które mogły go widzieć w dniu zaginięcia
Trwają poszukiwania Mariusza Michalika. Policja prosi o kontakt osoby, które mogły go widzieć w dniu zaginięcia  Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Poszukiwania zaginionego 25-letniego Mariusza Michalika trwają niemal od miesiąca

Policjanci sprawdzili miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić 25-latek, tj. szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Sprawdzili dworce i przystanki autobusowe. Jednocześnie kilkakrotnie przeszukano teren w pobliżu ul. Grabskiego i Kwiatkowskiego.

Policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili również akweny w tym rejonie. Zalew na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia i mniejsze zbiorniki zostały sprawdzone z wykorzystaniem sonaru. Komunikat o zaginięciu mężczyzny wraz z jego wizerunkiem za pośrednictwem mediów podano do publicznej wiadomości. Mimo zaangażowania kilkudziesięciu policjantów, strażaków, znajomych i rodziny zaginionego nie udało się go odnaleźć. Policjanci sprawdzili również zapisy monitoringu, na razie bezskutecznie.

Trwają poszukiwania Mariusza Michalika. Policja prosi o kontakt osoby, które mogły go widzieć w dniu zaginięcia
Trwają poszukiwania Mariusza Michalika. Policja prosi o kontakt osoby, które mogły go widzieć w dniu zaginięcia  Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policja liczy, że znajdzie świadków, którzy widzieli, co się stało z Mariuszem Michalikiem

Prowadzący poszukiwania funkcjonariusze proszą o kontakt osoby, które 5 stycznia wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, kąpieliska Żwirownia lub zalewu na Wisłoku. Być może któraś z nich ma informacje lub zauważyła coś, co może być istotne dla prowadzonych poszukiwań.

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego Mariusza Michalika można przekazywać policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr. tel. 47 821 32 24 lub dyżurnemu komendy (tel. 47 821 3310), albo pod numerem alarmowym 112.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem