Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zjednoczona Prawica pielęgnuje rosnące wśród Polaków podziały, doprowadzając do tego, że po naszej legendarnej solidarności zostały już tylko pamiątki w muzeum.

Nadal są jednak takie chwile, gdy wiele Polek i Polaków potrafi jednoczyć się w dobrej sprawie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 30 lat łączy ludzi dobrej woli i pozwala na moment przywrócić wiarę w to, że jest ich więcej.

W świecie, w którym zaufanie to towar wyjątkowo deficytowy, niezmiennie można ufać Jurkowi Owsiakowi w to, że wrzucając datek do WOŚP-owej puszki, pomagamy wielu chorym, a być może zdarzy się tak, że sami będziemy mogli skorzystać z tej pomocy. Ta wiara to żadna naiwność: każdy, kto musiał odwiedzić szpital, widział sprzęt z serduszkami.

„Wyborcza" co roku z dumą włącza się do tej pięknej inicjatywy i gra razem z Orkiestrą. Nie tylko zapowiadamy i relacjonujemy związane z finałem wydarzenia, ale też sami zbieramy pieniądze. W tym roku – na okulistykę dziecięcą. Zbiórka ma zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku. 30. finał WOŚP odbędzie się już 30 stycznia.

Wylicytuj okładkę!

Stań się bohaterem z pierwszej strony i wylicytuj okładkę „Tygodnika Rzeszów", piątkowego dodatku „Gazety Wyborczej".

Osoba lub osoby, firmy, stowarzyszenia, które na rzecz Wielkiej Orkiestry zadeklarują najwyższą stawkę, będą mogły na naszej piątkowej jedynce zaprezentować swój wizerunek, pasję lub firmę. Możesz opowiedzieć o czymś ważnym dla ciebie, o twoich bliskich, o ulubionych miejscach w mieście. Artykuły i zdjęcia ilustrujące tekst powstaną we współpracy z lokalną redakcją „Gazety Wyborczej".

AUKCJĘ OKŁADKI ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Uwaga! Licytacja potrwa do 30 stycznia.

Zasady publikacji

 1. Materiał zostanie stworzony we współpracy z lokalną redakcją „Gazety Wyborczej" – właściwą dla danego magazynu; tekst i fotografie itp. składające się na materiał podlegają akceptacji redakcji i zwycięzcy aukcji.
 2. W materiale nie mogą się pojawić przekazy noszące znamiona niezgodnej z prawem reklamy.
 3. Materiał nie może być niezgodny z linią programową redakcji „Gazety Wyborczej".
 4. W materiale nie mogą się pojawiać przekazy mogące naruszyć prawo, dobre obyczaje lub prawa lub dobra osobiste osób/podmiotów trzecich.
 5. Materiał musi spełniać standardy obiektywizmu.
 6. Planowany termin publikacji – luty 2022 r.

Inne licytacje „Wyborczej"

 • Spacer po Wrocławiu z jednym z najgorętszych nazwisk polskiej sceny prawniczej, publicystycznej i politycznej – prof. Marcinem Matczakiem. Przewodniczką będzie Beata Maciejewska, dziennikarka „Gazety Wyborczej", autorka wrocławskich „Spacerowników".
 • Zdjęcie Dominika Gajdy, fotoreportera „Gazety Wyborczej", które zwyciężyło w tegorocznym konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej.
 • Mroźna kąpiel z krakowskimi morsami.
 • Spacer z Adamem Wajrakiem.
 • Prenumerata Wyborczej.pl na 100 lat i jeden dzień dłużej.
 • Specjalny egzemplarz książki „Wybór" z dedykacją Donalda Tuska i Anne Applebaum.

Wszystkie nasze licytacje można znaleźć na stronie wyborcza.pl/WOSP.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.