Na licytację w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi gitara "stworzona sercem, duszą i pasją" z części motocyklowych. - Ktoś, kto ją wylicytuje, wrzuca pieniądze do pierwszej najbliższej puszki i dostaje gitarę od razu do ręki - tłumaczy Przemysław "Vali" Walichowski z oddziału Steel Roses MC East Gate w Rzeszowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Mamy dla was do wylicytowania niesamowitą, steelową gitarę, pieczołowicie skonstruowaną przez naszego klubowego brata Pitera. Gitarę ręcznie stworzoną z sercem, duszą i pasją. W oparach spalin, oleju i garażowego smrodu, przy użyciu części wygrzebanych z czeluści naszych maszyn" - czytamy w poście ekipy Steel Roses MC East Gate.

30. Finał WOŚP w Rzeszowie. Gitara z części motocyklowych

Z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowili przygotować od siebie coś ekstra. - Gitarę stworzył Piter z wszystkiego tego, co było w garażu: z zębatek, świec zapłonowych i innych części motocyklowych - wyjaśnia Vali z oddziału Steel Roses MC East Gate. 

Na skonstruowanie gitary potrzebowali jedynie tygodnia. 

"Gitara, jak na dzieło sztuki przystało, jest do podziwiania, a nie grania - nie stroi. Ale na ozdobę ściany/klubu/garażu/biura nada się znakomicie" - przyznają członkowie Steel Roses MC East Gate.

Licytacja "motocyklowej" gitary będzie miała miejsce 30 stycznia w Galerii Rzeszów i rozpocznie się o godzinie 16.45. Cena wywoławcza wynosi 700 zł. 

- Ktoś, kto ją wylicytuje, wrzuca pieniądze do pierwszej najbliższej puszki i dostaje gitarę od razu do ręki - wyjaśnia Vali.

Także tego dnia, od godz. 14, uczestnicy licytacji i osoby odwiedzające Galerię Rzeszów będą mogli podziwiać motocykle członków klubu.

Przypominamy. 30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia. W tym roku środki zebrane przez orkiestrę Jurka Owsiaka pozwolą zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem