Rzeszowski rynek dzisiaj znowu stanie się miejscem protestów przeciwko inwazji rosyjskiej armii na Ukrainę. Organizatorami są Ukraińcy i Polacy. Manifestacja poparcia Polaków dla Ukraińców zapowiadana jest na niedzielę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojna na Ukrainie zmobilizowała mieszkańców miasta do zorganizowania protestu przeciwko bezpodstawnej agresji Rosji na Ukrainę.

Wydarzenie odbędzie się dzisiaj, 25 lutego, o godz. 18 na rzeszowskim rynku. Jego organizatorem są obywatele Ukrainy mieszkający w Rzeszowie oraz sami rzeszowianie.

Będzie to druga manifestacja przeciwko rosyjskiej inwazji na naszego wschodniego sąsiada. Pierwsza odbyła się wczoraj.

Na niedzielę zapowiadany jest protest pod hasłem: "Nigdy więcej wojny! Solidarni z Ukrainą". 

"Spotkajmy się w niedzielę 27 lutego o 15:00 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na rynku w Rzeszowie. Wspólnie sprzeciwmy się agresji Rosji na Ukrainę. Okażmy solidarność z naszymi braćmi i siostrami Ukrainkami i Ukraińcami. Powiedzmy głośno »NIGDY WIĘCEJ WOJNY!«" - zapraszają organizatorzy. Informują, że pokojowa akcja ma na celu wyrażenie poparcia dla Ukrainy w jej dążeniu do zachowania prawa do swojej ziemi, suwerenności i niepodległości.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przyjdę
  już oceniałe(a)ś
  1
  0