Pierwszy etap prac ma objąć odcinek o długości prawie 800 metrów. - Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni - podaje Kancelaria Prezydenta Rzeszowa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ulica Parkowa położona jest na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Łączy ulicę Tarnowską z Miłocińską.

"W ciągu ostatnich lat przy Parkowej zostało wybudowanych wiele domów. Podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej mieszkający tam rzeszowianie o złym stanie drogi rozmawiali z Konradem Fijołkiem, wówczas kandydatem na prezydenta miasta" - informuje Kancelaria Prezydenta Rzeszowa. 

Przebudowa ul. Parkowej. Siedem miesięcy na wykonanie zadania

Budowa ulicy Parkowej została przez Konrada Fijołka wpisana na listę zadań, które będą realizowane w tym roku. W budżecie wykonanie przebudowy ulicy Parkowej wyceniono na ponad 4,5 mln zł. 

"Przetarg na wybór firmy, która wykona pierwszy etap tej inwestycji, jest już gotowy i lada dzień zostanie ogłoszony. Wybrany wiosną tego roku wykonawca będzie miał za zadanie wybudować prawie 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską" - podaje miasto.

Zakres przebudowy obejmuje m.in. budowę nowej konstrukcji jezdni oraz budowę chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia. Inwestycja ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem