Rozbudowany do czterech pasów ruchu zostanie odcinek o długości prawie kilometra, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy miasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rozbudowa ulicy Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji drogowych, które rozpoczną się w tym roku w Rzeszowie. – Dzięki niej ul. Warszawska na całej długości będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przetarg na wybór wykonawcy prac został już ogłoszony. Do zadań firmy, która zostanie wybrana, będą należały oprócz poszerzenia drogi: rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Częścią tego zadania będą m.in.: budowa chodnika (szerokość do 2 m), ścieżki pieszo-rowerowej (szerokość 3 m), przebudowa zatok autobusowych, oświetlenia drogowego. W ramach tej inwestycji zostanie także wybudowana kanalizacja deszczowa.

Inwestycja ma się rozpocząć wiosną. Jej zakończenie planowane jest na drugą połowę przyszłego roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem