Ignacy Łukasiewicz - wynalazca lampy naftowej, farmaceuta, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i pionier przemysłu naftowego w Europie. Wiesz nieco więcej na temat tej postaci? Weź koniecznie udział w Teście wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu. Wystarczy 20 minut. Do wygrania 500, 1 tys. i 1,5 tys. zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziś odbędzie się Test wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu. To okazja do wykazania się wiedzą, wygrania pokaźnej sumy, a przede wszystkim do dobrej zabawy.

LINK DO TESTU TUTAJ

Ignacy Łukasiewicz. Rozwiąż test w 20 minut i wygraj 1,5 tys. zł

Test składa się z 30 pytań zamkniętych. Uczestnicy będą mieli za zadanie wybrać poprawną odpowiedź z trzech zaproponowanych. Wygrywa ten, kto odpowie poprawnie na najwięcej pytań w najkrótszym czasie.

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm rokiem Ignacego Łukasiewicza, człowieka i wynalazcy związanego z Podkarpaciem. W tym roku przypada 200. rocznica urodzin i 140. rocznica śmierci tego Polaka. Co warto o nim wiedzieć, zanim przystąpi się do testu? Z kim współpracował, gdzie żył i pracował, warto też sprawdzić istotne daty dla przemysłu naftowego i samego Łukasiewicza.

Organizatorem testu jest „Gazeta Wyborcza" wspólnie z Politechniką Rzeszowską, noszącą imię Ignacego Łukasiewicza, oraz Podkarpackim Centrum Innowacji. Opiekę merytoryczną zapewnia Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Test wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu. Wygraj 1,5 tys. zł, nie wychodząc z domu

Udział w teście jest bezpłatny. Nie trzeba się wcześniej nigdzie zgłaszać ani rejestrować. Każdy może go rozwiązać, nie wychodząc z domu, na własnym komputerze. Wystarczy wejść o godz. 18 na podany link, wpisać swoje dane: imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail, rozwiązać test i przesłać nam odpowiedzi. Odbywa się to automatycznie po naciśnięciu na końcu testu przycisku: wyślij.

Link odsyłający do testu będzie aktywny od godz. 18 do 18.30 27 kwietnia. Ale na rozwiązanie testu uczestnicy mają 20 minut. Rozwiązany test można wysłać tylko raz.

Przed rozpoczęciem rozwiązywania testu należy przygotować: imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Bez tego nie da się przejść do rozwiązywania testu i odpowiadać na pytania.

REGULAMIN JEST DOSTĘPNY TUTAJ

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Nieprawda lampę wynalazł ruski wynalazca Oświetleniow.
O!