W tym roku rzeszowianie będą musieli się obejść bez sylwestrowej imprezy na płycie Rynku. Władze miasta odwołują imprezę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kielce, Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków - to tylko niektóre z miast, które w tym roku rezygnują z  miejskiego sylwestra. Wszyscy podają ten sam powód: konieczność oszczędzania. Taką samą decyzję podjęły władze Rzeszowa. 

Przeczytaj także: Zaklejone wizjery, krzyżyki przy klamkach. Złodzieje mają na celowniku osiedle w Rzeszowie?

Sylwester 2022/23. Rzeszów bez imprezy

- Odwołujemy imprezę sylwestrową. Oszczędzamy tam, gdzie tylko możemy oszczędzać - wyjaśnia Marzena Kłeczek-Krawiec, rzeczniczka prasowa prezydenta Rzeszowa. - Do tej pory ta impreza kosztowała od 300 do 350 tys. zł - dodaje rzeczniczka, choć nie wyklucza, że panująca drożyzna mogłaby sprawić, że impreza byłaby jeszcze droższa. 

Ostatni tradycyjny sylwester na rynku w Rzeszowie odbył się w 2019 r. W 2020 r. nie został organizowany z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. 

Z kolei przed rokiem władze miasta zamiast tradycyjnych koncertów postawiły na alternatywę - świetlne animacje, pokaz laserów, dronów oraz mapping.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem