Piotr Pławner, jeden z najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych skrzypków swojej generacji, wystąpi w piątek w Filharmonii Rzeszowskiej. Bilety na ten koncert są o połowę tańsze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas piątkowego koncertu w filharmonii Piotr Pławner wystąpi w podwójnej roli – jako solista oraz jako dyrygent. „The Times" napisał o nim: „to wyjątkowy, nieskazitelny talent", a lord Yehudi Menuhin nazwał go skrzypkiem o fenomenalnych zdolnościach oraz jednym z najbardziej obiecujących talentów nadchodzącej ery. Pławner koncertuje jako solista i kameralista na całym świecie, występował z najlepszymi orkiestrami i najwybitniejszymi dyrygentami naszych czasów. Dysponuje niezwykle rozległym repertuarem. Na występ w Rzeszowie wybrał Koncert skrzypcowy D-dur KV 218 W.A. Mozarta, który 19-letni geniusz napisał prawdopodobnie na własny użytek (zagrał go w Augsburgu, o czym doniósł w liście do ojca). Zaczyna się od efektownych figuracji części pierwszej, poprzez marzycielską część drugą, kończąc na żartobliwym Rondzie z wdzięczną melodią ludową.

Piotr Pławner również poprowadzi orkiestrę Filharmonii Podkarpackiej w tym utworze oraz dwóch innych: Uwerturze Coriolan op. 62 L. van Beethovena oraz IV Symfonii e-moll op. 98 J. Brahmsa.

Początek koncertu o godz. 19.

Bilety: 30 zł, 20 zł (ulgowy). Ten koncert objęty został akcją „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny". Dlatego w kasie filharmonii będzie można kupić bilety o połowę tańsze.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem