Jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi, jak sprawdzić, czy jest się w grupie ryzyka zachorowań oraz gdzie szukać pomocy, gdy będzie ona potrzebna? - m.in. o tym opowiedzą ekspertki podczas darmowych konsultacji. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 23 stycznia (w godz. 12 - 14) w siedzibie NFZ przy ul. Zamkowej 8 w Rzeszowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Stowarzyszenie "Rzeszowski Klub AMAZONKA" bezinteresownie wspiera, uczy i pomaga kobietom walczącym z chorobami nowotworowymi piersi. Z uwagi na cele, które realizuje, postanowiliśmy jako eksperta zaprosić Ich do udziału w wydarzeniu poświęconym zdrowiu kobiet, w szczególności profilaktyce raka piersi. Liczymy, że uda się nam zainteresować kobiety szeroko zakrojoną profilaktyką, mającą na celu ochronę ich zdrowia - podkreśla Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału NFZ.

Profilaktyka raka piersi. Czego można się dowiedzieć podczas konsultacji?

W czasie konsultacji będzie można porozmawiać o profilaktyce wczesnego wykrywania raka piersi i o tym, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Zaproszone ekspertki podpowiedzą, jak sprawdzić, czy jest się w grupie ryzyka zachorowań oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy, gdy będzie ona potrzebna.

Ponadto można będzie uzyskać informacje o wszystkich dostępnych programach profilaktycznych NFZ, w tym profilaktycznym darmowym badaniu kolonoskopii, wykonać pomiary w Kiosku Profilaktycznym oraz skorzystać z usług doradcy ds. profilaktyki i promocji zdrowia.

Darmowe spotkanie i konsultacje odbędą się w poniedziałek 23 stycznia (w godzinach od 12 do 14) w siedzibie NFZ przy ul. Zamkowej 8 w Rzeszowie. Skierowanie i rejestracja nie są wymagane.

Profilaktyka raka piersi.
Profilaktyka raka piersi.  Fot. NFZ

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem