Służby energetyczne nadal walczą z usuwaniem skutków wczorajszych opadów śniegu. Trudna sytuacja utrzymuje się w rzeszowskim rejonie energetycznym, gdzie pozbawionych prądu jest ok. 9,5 tysiąca odbiorców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sobota upłynęła służbom energetycznym na walce ze skutkami intensywnych opadów śniegu. W szczytowym momencie w całym kraju bez prądu pozostawało około 257 tys. odbiorców, a kilka tysięcy odcinków linii dystrybucyjnej było uszkodzonych.

Nieustannie pracujące brygady Pogotowia Energetycznego przywróciły napięcie do ponad 232 tysięcy klientów. Z pomocą energetykom przyszli strażacy, którzy pomagali przy usuwaniu powalonych na linie drzew i konarów. 

Kilka tysięcy odbiorców bez prądu. W wielu miejscowościach mieszkańcy nadal czekają na wznowienie dostaw energii

Jeszcze rano awarie o charakterze masowym obejmowały rzeszowski rejon energetyczny, gdzie bez prądu musiało sobie radzić 15 tys. odbiorców.

Zgodnie z najnowszymi danymi, ta liczba spadła, ale na wznowienie dostaw energii nadal czeka ok. 9,5 tysiąca odbiorców na terenie:

 • RE Krosno – Biecz, Brzyska, Dębowiec, Iwonicz Zdrój, Jasło, Lipinki, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Tarnowiec;
 • RE Mielec - Cmolas, Grębów, Iwierzyce, Kolbuszowa, Niwiska, Nowa Dęba, Ostrów, Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Tarnobrzeg, Wielopole Skrzyńskie;
 • RE Rzeszów – Błażowa, Boguchwała, Chmielnik, Hyżne, Krasne, Lubenia, Tyczyn, Rzeszów;
 • RE Sanok – Baligród, Brzozów, Lutowiska, Trepcza, Sanok.

"Energetycy PGE Dystrybucja, pomimo ciężkich warunków atmosferycznych, nieustannie pracują nad naprawą uszkodzonych odcinków sieci dystrybucyjnej tak, by prąd jak najszybciej powrócił do każdego z naszych odbiorców" - podkreśla w komunikacie PGE Dystrybucja.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Gdyby rząd nie rozdawał lub rozkradał pieniędzy ze sprzedaży praw do emisji gazów cieplarnianych, tylko inwestował je w modernizację sieci przesyłowych, to takie historie z przerwami dostaw energii dzisiaj nie miałoby miejsca. Ludzie otwórzcie oczy i niech nam nikt nie mąci w głowie o trudnej sytuacji po opadach śniegu!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czeka też Baryczka,Niebylec Połomia ,Babica
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  na podkarpaciu, z pradem czy bez, i tak ciemnota
  @wien1000
  A ty skąd?"Jaśnie Panie"oświecony
  już oceniałe(a)ś
  0
  0