W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy konsultacje społeczne dot. ronda, które powstanie na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze - poinformował Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Spotkanie odbędzie się w Urban Lab w Rzeszowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- W Urban Lab będziemy rozmawiać o wariantach realizacji tej inwestycji z przedstawicielami firmy projektowej Promost Consulting oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie - przekazuje na Facebooku Konrad Fijołek.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 i potrwa dwie godziny.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze. Prezydent zaprasza na konsultacje
Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze. Prezydent zaprasza na konsultacje  Fot. Facebook/ Konrad Fijołek

Nowe rondo jedną z najważniejszych inwestycji

Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze będzie jednym z najważniejszych zadań drogowych, które poprawią komunikację w południowej części Rzeszowa. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace projektowe inwestycji, która obejmie m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze, a także wiaduktu na al. Powstańców Warszawy na kierunku wschód-zachód, nad planowanym rondem. Opracowanie dokumentacji trwa.

Projektant zaproponował kilka wariantów nowego ronda. Zostaną one przedstawione i omówione podczas poniedziałkowego spotkania z udziałem przedstawicieli firmy projektowej Promost Consulting oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Co z tego, że będzie wiadukt nad rondem? Pomoże to tyle co nic. Zatka się na skrzyżowaniu z Rejtana, albo już na granicznej oraz (w drugą stronę) na skrzyżowaniu z Hetmańską.

  Jednak będzie też niezaprzeczalna korzyść: będzie piękny widok z wiaduktu, ze stojących w korkach samochodów.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  I jeszcze jedno . Po co konsultacje jak projektowanie trwa.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  rondo jest jednym z elementow które powodują spowolnienie ruchu. W tym miejscu gdzie trasa głowna jest Powtsancow Warszawy rondo bedzie powodowalo jeszce wieksze zatory na DK94. Ktory kierunek jest wazniejszy. Jestem przeciwnikiem takiego rozwiazania.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0