W mojej karierze zawodowej takie bestialstwo widzę po raz pierwszy. Danylo był nieludzko traktowany. To gorszy przypadek niż Kamila z Częstochowy - uważa dr Janusz Witalis, pediatra z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci z kilkudziesięcioletnim stażem, który ma pod swoją opieką ukraińskiego chłopca. Dziecko zostało przywiezione w ciężkim stanie do szpitala, kiedy miało 2,5-roku. Było wielokrotnie gwałcone i maltretowane przez matkę i jej partnera.

Pod włosami 3-letniego Danyly widać wyraźną nierówność. To miejsce po usuniętej kości czaszki, którą neurochirurdzy musieli wyciąć, by ratować mu życie. Chłopiec ma poważne uszkodzenie mózgu i do końca życia będzie niepełnosprawny. Oddycha przez rurkę, je dzięki sondzie włożonej przez nos do żołądka. Kiedy nadchodzi czas karmienia, pielęgniarka przynosi dwa kubki i strzykawkę. Podaje wodę i pokarm do rurki. Danylo wodzi oczami za opiekującym się nim dr. Januszem Witalisem, wyraźnie reaguje na dźwięk jego głosu. Kiedy dostanie do ręki gumowy gryzak, udaje mu się trafić nim do ust. To w zasadzie jedyna jego aktywność, bo lewa rączka z wkłutym wenflonem bezwładnie leży pod kołdrą.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Co to znaczy "gorszy przypadek niż Kamila z Częstochowy". Jaką skalą czy miarą to określono?
  Na katowanie dzieci jest przyzwolenie spoleczne i rządzących. Przykład - kara za ujawnienie złego traktowania dziecka dla dyrektora szkoły przez kurator oświaty z Krakowa.
  już oceniałe(a)ś
  47
  0
  Zachowali się po ludzku, bo zwierzęta takich rzeczy nie robią.
  @LewakBury
  Lwy (samce) zjadają swoje młode, jeżeli nie ma dostępu do innego pokarmu.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @ciekawyfranek
  lwy nie zjadaja SWOICH mlodych - lwy sa bardzo dobrymi ojcami

  natomiast sa paskudnymi "ojczymami" bo po przejeciu stada zabijaja wszystkie mlode poprzedniego samca... ale tez ich nie zjadaja
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Absolutnie nie wierzę, że nikt nic nie widział ani nie słyszał!!! Mieszkając obok innych ludzi słychać odgłosy z mieszkań obok, tyle że ludzie jak coś niepokojącego usłyszą to udają że o niczym nie wiedzieli, tym bardziej, że chodziło o obcych ćzyli Ukraińców!!! Przemoc przekazywana jest z pokolenia na pokolenie!!!
  już oceniałe(a)ś
  36
  1
  A pisi niedorzecznik kontroluje szkoły przyjazne LGBT ...
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Rozwalili dziecku życie. Nie oni jedni. Tu nie Niemcy, nie Norwegia. Polska specyfika.
  już oceniałe(a)ś
  21
  1
  Niech zgniją w więzieniu uprzednio wielokrotnie zgwałceni.
  już oceniałe(a)ś
  19
  2
  Los dzieci niechcianych, urodzonych, bo aborcja jest zakazana....
  @ex-terra
  Albo urodzonych dla pieniędzy.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @ex-terra
  Można oddać do adopcji. Nie normalizuj takiego zachowania z powodu niechęci do dziecka, to nie jest adekwatna reakcja na niedostępną aborcję, która zresztą nie powinna być metodą antykoncepcji (legalnych sposobów unikania ciąży jest wiele).
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Niedorzecznika Praw Dziecka to pewnie nie zainteresowało, zaczyna wypełniać misję niszczenia tolerancyjnych szkół
  już oceniałe(a)ś
  6
  0