Sztylet z brązu, średniowieczny puginał oraz duży mosiężny pierścień. Te cenne historyczne przedmioty znaleźli członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego "Galicja" na terenie lasów Nadleśnictwa Baligród. Zabytki trafiły do Muzeum Historycznego w Sanoku.

- Ruszając w teren nigdy nie mamy pewności, czy coś ciekawego odkryjemy. Gdy pojawiają się znaleziska, zwłaszcza takie, które potwierdzają założenia organizowanej akcji poszukiwawczej, to za każdym razem sprawiają one nam ogromną satysfakcję - mówią o swojej pasji członkowie stowarzyszenia "Galicja". Ich zainteresowania związane są głównie z militariami. Przeszukują rejony walk z I i II wojny światowej. Do ich spektakularnych sukcesów można zaliczyć m.in. wydobycie wraku samolotu Junkers Ju 87 w Krościenku Wyżnym. Ale zwykle odkrywają drobne przedmioty, które ich właściciele zagubili lub pozostawili. Czasem się okazuje, że odnajdują przedmioty z bardzo odległej przeszłości.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze