Więcej
  Komentarze
  super ta mapka, szkoda tylko że nic nie widać...
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  Tak, chętnie się przejadę pociągiem do Krakowa - oczywiście już po remoncie. Czy jednak jest się czym podniecać? 160 km/h? Już od kilku miesięcy własnym samochodem jadę do Krakowa 140 km/h (legalnie). I bez przystanków!
  już oceniałe(a)ś
  15
  2
  W legendzie do mapki jedyne czytelne słowo to: "LEGENDA", choć zaznaczyć należy, że "czytelne" bynajmniej nie znaczy "wyraźnie napisane" Brawo, rzetelni dziennikarze, brawo!
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Ominęliście najpiękniejsze: budynek dworca w Dębicy oraz stację Kraków-Płaszów. Dlaczego?
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  pytanie za 100pktów - ile będzie jechał pociąg pośpieszny z Rzeszowa do Krakowa?!? Nie wiadomo. Wiadomo, że autor tekstu jest wyjątkowym estetą i brandzluje się nawet piękną kostką brukową wzdłuż torów. Wygląda to wszystko jak pierwsza dorosła podróż życia autora... ;)
  @1oszust1 będzie jechał z 2 godziny (przystanki Sędziszów Młp., Ropczyce, Dębica, Tarnów, Brzesko-Okocim, Bochnia, Kraków-Płaszów). Dodatkowo będzie zwalniał przed Sędziszowem (wiadukt w Klęczanach na starej 4-ce), za Dębicą przed wiaduktem, w Tarnowie (wiadukty nad rzeka Biała i za Tarnowem na moście na Dunajcu). 2 godziny nie szybciej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  sprawdzałem pobieżnie czasy przejazdu pociągów na trasie Rzeszów-Kraków i w stronę przeciwną ... najkrótszy czas przejazdu to 2 godziny 10 minut co daje średnią prędkość 74 km/h a najdłuższy czas przejazdu (bez przesiadki) to 4 godziny 23 minuty - prędkość średnia to 35 km/h ..... brak słów, płakać i wyć się chce i tyle
  @maxaj W artykule brakuje informacji, że skrócony czas o 71 min będzie obowiązywać dopiero po marcowej (2017 r.) korekcie nowego rozkładu jazdy z dnia 11 grudnia 2016 r. Dlatego od niedzieli najszybszy pociąg EIP będzie jeszcze jechać ok 2 godz. Po kwartale ma przyśpieszyć do ponad 100 minut
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Czas przejazdu z Rzeszowa do Krakowa skróci się o 71 minut." 71 minut od tego, który jest? Jeszcze początkiem lat 2000 pośpiech z Rzeszowa do Krakowa jechał nieco ponad 2 godziny. To ile od tamtych połączeń te nowe będą szybsze? 5-10 min? A może dalej wolniejsze?
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  końca nie widać. może nasze dzieci doczekają...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0