Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "... DS totemy mobilne - 10 szt. - 301 000 zł ..." - Mniej więcej tyle potrzeba, żeby zorganizować i utrzymać przez trzy lata niewielką placówkę popularnonaukową dla dzieci i młodzieży. Dla nauczycieli i kandydatów na nauczycieli. Na pełny zegar... - 300 kilo pln to także np. koszt organizacji mniej więcej - TRZECH PIKNIKÓW Dzień Odkrywców... Na jeden - w tym roku - zabrakło pieniędzy... Projektanci tego najdroższego badziewia w naszym regionie: POGIĘŁO WAS na MAKSA... ;-(
  już oceniałe(a)ś
  14
  3
  ...a za kilkanaście lat będzie tak. Poniżej fragment pewnego opracowania: "..... Ja pamiętałem jak wyglądał Rzeszów w 2013, więc poprosiłem, by opowiedział, co działo się potem. Aż mi się w głowie zakręciło od tego! Daty, postacie, wydarzenia, inwestycje..., a taksówka próżniowa jechała w kierunku miasta. Gdy minęliśmy dawny port lotniczy w Jasionce, dziś służący zapewne modelarzom lotniczym, pan Bułka potrząsnął mnie za ramię i rzucił: – Niech pan patrzy w tamtą stronę! Widać budynki Centrum Konferencyjno - Wystawienniczego. Dziś to zabytek i ścisły rezerwat – mówił z dumą. Zjeżdżają się tu badacze z całego świata! – Na konferencje i sympozja? I to o zasięgu globalnym? No, to rzeczywiście świetna sprawa. Pamiętam, jak dyskutowano o potrzebie budowy tego centrum – przypominałem sobie zamierzchłe czasy. – A gdzie tam! – żachnął się mój przewodnik – Oni tu przyjeżdżają prowadzić badania. Niech Pan sobie wyobrazi, że w tym Centrum ludzka noga nie stanęła od 25 lat! Od chwili otwarcia nic tam się nie działo. W niektórych pomieszczeniach kurz zalega grubą warstwą. No i naukowcy przyjeżdżają badać na tej podstawie np. zmiany klimatyczne. Jak kiedyś w lodowcach. To jedyne takie miejsce w Europie, gdzie panuje mikroklimat nieskażony ludzką obecnością. Podobno nawet COŚ tam wyewoluowało. Ale to chyba tylko legendy. – Czyli inwestycja miała jednak sens – uśmiechnąłem się – choć nie taki, jak się spodziewano. Dobre i to – dodałem. No i zamyśliłem się, jak to nieraz los zakręci krzywizną wszechświata....."
  @prof.tarantoga Tak Profesorze. Prawdziwe pieniądze robi się na WIELKICH, SŁOMIANYCH inwestycjach... Które sobie... zgniją... i co się wtedy zrobi??? Nic. ;-(
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  "... Na stropach zostaną zamontowane paski elektroluminescencyjne, które nadadzą im lekkości... " Kto MARZYŁ o takich właśnie paskach, do tego: prawie za darmochę - ręka w górę!
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  P.S. Ciekawe czy nadążycie z organizacją tych wydarzeń, które będzie można oglądać na monitorach... umieszczanych przy salach. ;-) Przerost formy nad treścią - to łagodne określenie...
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  Rozrzutność, marnotrawstwo i wyrzucanie ogromnych sum w błoto... Czemu/komu to ma niby służyć??? Projektantom i sprzedawcom tych błyskotek? A ile kosztowało CN Kopernik? I jakie WYMIERNE korzyści za te pieniądze przynosi?
  @shepard102 Informacje dotyczące projektu: Wartość całkowita projektu: 364,8 mln zł Wartość dofinansowania z funduszy UE: 207 mln zł Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko Priorytet: XI Kultura i dziedzictwo kulturowe Działanie: 11.2 Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Okres realizacji: lata 2005 - 2011 Inwestor zastępczy: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta Beneficjent: m.st. Warszawa.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @michal2oo3 Ja to wiem. Chodziło o proporcje. Ale dzięki.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Fajne wizualizacje, futurystyczne nowoczesne wnętrza...szkoda tylko, że ten obiekt nie zostanie do końca roku wybudowany! Na placu budowy nic się nie dzieje już od wielu miesięcy, a Zarząd Województwa przedstawia wszystkim wizję "szklanego domu"!!! Nikt jednak nie zapyta Wykonawcy o możliwość wykonania do końca roku inwestycji...bo Wykonawca nie może udzielać informacji!! Dlaczego??? RARR jako inżynier kontraktu na czele z "fachmanami" zarządu niech przedstawi do publicznej wiadomości kolejny wspaniały wynik finansowy spółki wraz z planami zwolnień w najbliższym czasie!!! A co na to wszystko marszałek województwa jako właściciel spółki na czele z radnymi i panią Kubas-Hul -vice prezesem PARP-u???
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  "... W recepcji, na parterze... " Rozumiem, że honoraria starannie dobranych pracowników recepcji będzie też na odpowiednim poziomie. W końcu: zajmowanie stanowiska PRZED ścianą za bańkę z hakiem - musi kosztować...
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  "Zakładana liczba monitorów 55' - około 60 sztuk. Planowany koszt 2,108 400 zł" Wychodzi ponad 35 000 zł za sztukę. A ile w sklepie kosztuje TV 55"? - Poniżej 5000 (!) zł. Rozdzielczość 4K UHD.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1