Więcej
  Komentarze
  Należy pamiętać, że poprawne jest tylko wyrażenie na skutek oraz wyraz wskutek (zrost dawniej pisanego oddzielnie wyrażenia w skutek). Skrzyżowanie ( -> kontaminacja) tych słów, czyli mówienie na wskutek to błąd językowy, ponieważ już wyraz wskutek (in. w wyniku; w następstwie czegoś) wyraża treść, o którą chodzi.
  @uszatek99 Bardzo dziękuję za cenną lekcję poprawności języka polskiego.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Brawo Wyborcza, wyręczyliście MPK za promocję historii!!! Odwiedzam stronę internetową MPK i musiałbym użyć wulgaryzmów aby wyrazić swoje emocje. Nawet słowa, fotki czy wzmianki nie ma o przeszłości. Jak widać Wyborcza może, a MPK nie. Wstyd. Dziękuję za ten fajny miniserial.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Doskonała mini seria związana z historią MPK w Rzeszowie. Poproszę jeszcze link do strony gdzie można kupić cały album.
  @Łukasz Decowski Książkę można wypożyczyć w WiMBP przy ul.Dąbrowskiego 33a. Co do kupna można popytać w wydawnictwie Oficyna Wydawnicza Pobitno ul.Konfederatów Barskich lub w antykwariatach. Być może zachowało się też parę egzemplarzy w MPK. Cała galeria fotografii będzie niebawem dostępna na profilu Facebook "Rzeszów-historia komunikacji miejskiej". Strona jest już w przygotowaniu, a materiały będą dostarczane jednostkowo, tak więc profil proponuję odwiedzać na bieżąco.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Na zdjęciu 4 jest Autosan a nie Jelcz
  @vrda Zgadza się, że jest błędny podpis. Błąd techniczny. Na zdjęciu jest autobus San H-100B na próbnych numerach rejestracyjnych. Eksploatowany w rzeszowskim MPK w latach 1968-1981. Model ten zakończył produkcję autobusów tej serii. Był to autobus konstrukcji ramowej i z silnikiem Diesla. Następcą był Autosan H-9.01, który rozpoczął nową serię.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0