Pączkowanie: pięć województw, 28 podstref
- Jesteśmy w miejscu gdzie zaczęła się historia polskich stref ekonomicznych ? mówiła Aleksandra Magaczewska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, podczas obchodów jubileuszu 20-lecia mieleckiej strefy.
Początki rozwoju mieleckiej strefy sięgają okresu transformacji w Polsce. To wtedy w WSK PZL Mielec, na którym opierała się gospodarka miasta i regionu załamała się produkcja i dramatycznie wzrosło bezrobocie. - Wówczas pojawiła się koncepcja utworzenia na terenie Mielca obszaru o uprzywilejowanych warunkach prowadzenia działalności gospodarczej, aby przyciągnąć nowych przedsiębiorców i ożywić rynek pracy ? przypomniała prezes Magaczewska.
M.ADAMSKI
- Dzisiaj SSE EURO-PARK Mielec działa na terenie pięciu województw w 28 tzw. podstrefach. Nie sprawdziły się obawy, że strefa będzie przyciągać tylko inwestorów zagranicznych. Na 160 przedsiębiorstw aż 120 to firmy z polskim kapitałem ? dodała.
W tym roku ARP S.A. udzieliła już 22 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w SSE EURO-PARK Mielec, w tym 19 dla przedsiębiorstw z kapitałem polskim. ? Już teraz przekroczyliśmy plan na 2015 r., ale wiele wskazuje na to, że do końca roku wydamy kolejnych 10 zezwoleń ? poinformowała Aleksandra Magaczewska.
ARP S.A. oferuje inwestorom pakiet inwestycyjny, na który składa się m.in. oferta finansowa, lokalizacyjna z dobrze przygotowaną infrastrukturą komunikacyjną oraz dostępność wykwalifikowanych pracowników i ośrodków szkolno-naukowych.
Dodatkowo przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie stref zarządzanych przez ARP S.A. mogą ubiegać się o finansowanie na preferencyjnych warunkach, obejmujące m.in. pierwszeństwo w ocenie wniosków, niższy poziom prowizji oraz marży, jak również możliwość zaakceptowania mniejszego wkładu własnego.
Kto produkuje w EURO-PARK Mielec?
Wszystkie komentarze