Więcej
  Komentarze
  Rzeszow bedzie jeszcze ladniejszy, kiedy beda pomniki Wizjonera. Hanba dla nas wszystkich, ze jeszcze ich nie ma.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Dodał bym jeszcze dworzec PKP i obydwa dworce PKS jako "sentymentalną podróż w lata 80-te"
  @bolec71 Zakoduj sobie szczekusiu w swoim małym rozumku, że dworzec PKP należy do kolejarzy i jakiekolwiek decyzje o zmianie jego wizerunku zapadają w Krakowie, a centusie nie wydadzą grosza na inwestycje poza granicami swojego miasta.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @crimen Do kogo by nie należał, jak wysiadasz na dworcu to masz wrażenie, że nic się tam nie zmieniło od wielu wielu lat (bo tak naprawdę to chyba nic się nie zmieniło) wygląda to naprawdę fatalnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Szkoda czasu na przejście dookoła tego pięknego zabytku, z którego zrobiono Sąd Okręgowy , a nie Muzeum. Zamek z zewnątrz wygląda bardzo okazale, jest ogromny i w bardzo dobrym stanie. Niestety nic więcej nie mogę napisać odnośnie tego pięknego i zmarnowanego zabytku" Pretensje proszę kierować do zaborcy, a konkretniej do Wiednia. Dawny zamek Lubomirskich został został sprzedany Austriakom z przeznaczeniem na sąd i więzienie. Po pożarze w 1842 r. pozostałości zostały przebudowane na sąd. W roku 1902 podjęto decyzję o rozbiórce zamku ze względu na jego zły stan i odbudowie. Tak więc obecny budynek sądu i dawnego więzienia został zbudowany na nowo i stylizowany na zamek. Zamek Lubomirskich został ostatecznie rozebrany w 1902 r.!!
  @leszlong Dlatego obecnie zamek powinien być ośrodkiem imprez kulturalnych: koncertów, wystaw. Powinna być również część historyczna, ale nie na zasadzie chodzenia i oglądania, lecz położenia się w pięknym królewskim łożu, przebierania się w królewskie stroje, korzystania z dawnych przedmiotów codziennego użytku, korzystania ze służby, spożywania posiłków przy królewskim stole, itp. Szczególnie taki charakter zamku przypadłby do gustu dzieciom - turyści byliby zachwyceni - gwarantuję.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Uwaga na obcasy bo bruk. Miłe, klimatyczne miejsce" - podziwia turysta z Gliwic. Czy turyści z Gliwic chodzą w szpilkach ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1